اختصاص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار به دهیاری‌های قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62251
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
سال گذشته صورت گرفت
شاخص : مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین گفت: سال گذشته 450 میلیارد ريال اعتبار از محل ارزش افزوده به دهیاری استان پرداخت شد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، کریم حبیبی انبوهی در جلسه هماهنگی روز روستا، اظهار کرد: در حال حاضر ۹۵ درصد بودجه دهیاری ها به عنوان یک نهاد غیر دولتی از محل ارزش افزوده تامین می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری بیان کرد: روستاها دارای ظرفیت ویژه ای هستند که استفاده از این توانمندی‌ها نیازمند شناخت و معرفی آنهاست.

این مسئول اعلام کرد: سال گذشته ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به ۵۲۹ دهیاری استان پرداخت شد که به طور میانگین ۹۰۰ میلیون ریال به هر دهیاری تعلق گرفت.

حبیبی انبوهی اضافه کرد: طی یک سال گذشته، ۳۸ هزار و ۸۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی در موضوعات پسماند، بهداشت محیط، مدیریت بحران، پدافند غیرعامل، مدیریت تعاونی های دهیاری ها و مهارت های زندگی برگزار شده است.

وی با اشاره به تشویق و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی، افزود: سرمایه گذاری در روستاها ضمن جلوگیری از مهاجرت به شهرها باعث رونق اقتصادی می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری با اعلام اینکه درحال حاضر ظرفیت های سرمایه گذاری ۲۰ روستا آماده و شناسایی شده، تصریح کرد: شناسایی الگوی توسعه در این روستاها ۵۰ درصد فعالیت بوده که ۵۰ درصد باقی مانده رفع موانع به منظور عملیاتی کردن پروژه هایی است که شناسایی شده و همکاری و مساعدت دستگاهها را می طلبد.

۱۵ مهر در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی روستا نامگذاری شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار