اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب سد طالقان به قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85594
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
استاندار قزوین خبر داد
شاخص : استاندار قزوین در جلسه مجمع نمایندگان استان، از اختصاص 700 میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب سد طالقان به قزوین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، فریدون همتی در جلسه مجمع نمایندگان استان قزوین با اعلام اینکه انتقال آب سد طالقان به قزوین نیازمند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار است بیان کرد: کار تخصیص آب سد طالقان به قزوین پایان یافته و این طرح مشکلات آب قزوین و تعدادی از شهرها را برطرف می‌کند.

استاندار قزوین با اشاره به رشد و توسعه بیایان در استان خاطرنشان کرد: متأسفانه آب شرب و کشاورزی همه شهرهای استان از طریق آب چاه تأمین می‌شود و این موضوع منجر به کاهش آب‌های زیرزمینی شده است.

این مسئول ادامه داد: با بهره‌برداری از سد طالقان آب شرب و کشاورزی بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان تأمین می‌شود.

همتی در خصوص اجرای سد نهب و بالاخانلو افزود: برای اتمام این ۲ پروژه با یکی از بانک ها قرارداد نامه ای منعقد شده که با دریافت تسهیلات امیدواریم تا پایان سال آینده این ۲ سد تکمیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین هم در این جلسه با اشاره به آیه ۱۰۲ سوره مبارکه آل عمران گفت: طبق این آیه انسان برای ورود به حوزه کار جمعی نیازمند تقوا و تسلیم است و پس از به‌دست آوردن آن‌ ها لیاقت و شایستگی ورود به حوزه کار جمعی را پیدا می‌کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار