اختصاص ۸۱ مدرسه جهت اسکان مسافران نوروزی/ رزرو مدارس تا ۲۳ اسفندماه ادامه دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160318
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:در سال جاری ۱۷ پایگاه در استان قزوین برای اسکان مسافران نوروزی که شامل ۸۱مدرسه و ۷۹۲کلاس می‌شود، در نظر گرفته شده است.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص اسکان مسافران نوروزی اظهار کرد: در سال جاری ۱۷ پایگاه در استان قزوین برای اسکان مسافران که شامل ۸۱مدرسه و ۷۹۲کلاس می‌شود، در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سه نوع مکان در رده‌های ویژه، الف و ب برای سکونت مسافران آماده سازی شده است، افزود: ۱۰۴ اتاق ویژه ، ۱۴۴کلاس نوع الف و ۲۴۶کلاس نوع ب در استان وجو دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: ۱۹۰نفر به عنوان عوامل اجرایی از تاریخ ۲۹اسفند تا ۱۲فروردین پذیرای مهمانان نوروزی خواهند بود .

این مسوول بیان کرد: رزرو مدارس از ۴اسفند ماه الی۲۳اسفند ادامه دارد و امکان لغو تا ۴۸ساعت پس از تاریخ رزو امکان پذیر است.

وی عنوان کرد: خانه‌های‌ معلم واقع در خیابان نواب و فردوسی دارای اسکان ویژه هستند و پردیس دانشگاه فرهنگیان و اردوگاه‌ها اسکان نوع ب و مدارس سطح استان اسکان نوع الف را پوشش می‌دهند.

مهلت رزرو مدارس برای مسافران نوروزی تا ۲۳ اسفندماه است

قاسمی تشریح کرد: در نوروز سال ۹۶، ۵هزار ۱۰۷خانواده فرهنگی و یک هزار و ۸۶۴ خانواده غیر فرهنگی در مدارس استان قزوین اسکان داشتند.

مدیر کل آموزش و پرورش تشریح کرد: طبق آمار، بیش از ۱۸هزار نفر از اعضای خانواده فرهنگیان و ۶هزار ۷۰۲نفر از غیر فرهنگیان در نوروز سال گذشته در مناطق اسکان استان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه نوروز سال گذشته خانه معلم پذیرای ۱۲۷۲خانواده بوده است، افزود: مسافران می‌توانند از رستوران‌های موجود در خانه‌های فرهنگیان استفاده کنند که برای فرهنگیان شامل تخفیف‌هایی نیز می‌باشد.

این مسوول خاطر نشان کرد: پک‌های رایگان شامل نقشه استان قزوین و بروشورهای راهنمای گردشگری توسط شهرداری و میراث فرهنگی  به منظور توزیع بین مسافران نوروزی پیش‌بینی شده است.

قاسمی در پایان افزود: در صورت امکان سرویس‌های رایگانی برای بازدید از موزه فرهنگ و آموزش نیز در اختیار مسافران در مکان‌های اسکان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار