اختصاص ۱۱۰ میلیون تومان برای طرح مهر تندرستی/ ۲۱ وقف جدید از ابتدای سال تا کنون ثبت شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156636
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۳:۰۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:
شاخص : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: از ابتدای سال 96 تا کنون 21 مورد وقف جدید در استان قزوین داشتیم که 2 مورد از آن‌ها در حوزه بهداشت و درمان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد اظهار کرد: طرح مهر تندرستی همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مهر تندرستی حدود ۴ سال است که توسط اداره کل اوقاف برگزار می‌شود افزود: برخی از موقوفات با نیت تهیه دارو و درمان برای بیماران صعب العلاج و بی بضاعت وقف شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در ادامه گفت: با توجه به اینکه امروزه موقوفاتی که صورت می‌گیرد باید مطابق با نیازهای روز جامعه باشد و بخش دارو درمان نیز از جمله نیازهای ضروری مردم محسوب می‌شود که در این زمینه باید تشویق و فرهنگ سازی انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش موثری در تشویق مردم برای وقف در حوزه بهداشت و درمان دارند عنوان کرد: یکسری موقوفات عرصه و اعیان وقف داریم که مخصوص بهداشت و درمان هستند.

عادل توضیح داد: در کل استان قزوین ۸ موقوفه داریم که عرصه اعیان وقف بوده و در قالب درمانگاه‌های عمومی و تخصصی در حال فعالیت هستند که شامل درمانگاه موقوفه حاج محمدحسین خزانه در شهرستان البرز، درمانگاه موقوفه مسجد ولایت قزوین، درمانگاه موقوفه فاطمه زهرا (س)، درمانگاه مسجد آقاکریم قزوین، مرکز دیالیز موقوفه آقا امینی در قزوین و درمانگاه موقوفه شهید ثالث می‌شود.

وی یادآور شد: درمانگاه موقوفه در بیدستان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه تکمیل شدن قرار دارد و یکسری موقوفه داریم که عرصه آن‌ها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: در کل استان ۱۷۵ مورد بیمارستان و بناهای مربوط به علوم پزشکی را داریم که در زمین‌های وقفی احداث شده‌اند که ۲۵ مورد دارای سند و اجاره هستند و ۱۵۰ مورد دیگر هیچگونه سند و اجاره‌ای ندارند.

این مسئول عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین از محل موقوفات مولاوردی است و ۱۴ هکتار از مراکز درمانی و آموزشی خود را در آن احداث کرده است.

عادل بیان کرد: ۱۰ مورد موقوفه در شهرستان قزوین، البرز و بوئین زهرا داریم که درآمد آن‌ها برای مباحث دارو، درمان و بیماری‌های صعب العلاج و بیماران بی بضاعت وقف شده است.

وی افزود: متاسفانه در پرداخت اجاره املاک موقوفه همراهی خوبی صورت نمی‌گیرد که یکی از برنامه‌های ما در بهره‌وری اقتصادی بروز رسانی اجاره‌ها و عواید موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تشریح کرد: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۲۱ مورد وقف جدید در استان قزوین داشتیم که ۲ مورد از آن‌ها در حوزه بهداشت و درمان است.

این مسئول با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون مبلغ ۲۰ میلیون تومان در حوزه دارو و درمان برای افراد بی بضاعت توسط ادارت هزینه شده است خاطرنشان کرد: طرح مهر تندرستی درواقع ساماندهی موقوفات در حوزه بهداشت و درمان است و مبلغ  ۱۱۰میلیون تومان برای اجرای این طرح از محل موقوفات در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار