اختصاص ۲۲درصد از اعتبارات استان قزوین به حل مشکلات حمل نقل و راه‌سازی
کد خبر: 114209
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۷
فرماندار قزوین خبر داد
شاخص : فرماندار قزوین با بیان اینکه ۴۶میلیارد تومان اعتبار به شهرستان قزوین اختصاص داده شده است، گفت: ۲۲درصد اعتبار به حمل نقل و راه‌سازی اختصاص یافته که بیشترین اعتبار تخصیص یافته در کل پروژه‌‌ها است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سید علی موسوی فرماندار قزوین در سومین جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: جنگ تحمیلی با توطئه‌های فراوان به واسطه اینکه دشمنان خیال کردند انقلاب ما از هم گسیخته علیه کشور عزیزمان آغاز شد.

وی افزود: همه قدرت‌ها و ابرقدرتها از صدام حمایت کردند؛ آمریکا در مجامع و سازمان‌های بین المللی و ۴۰ هزار مستشار نظامی شوروی سابق به آموزش نیروهای عراق مشغول بودند و با سلاح و موشکهای اروپایی‌ها به حمایت مستقیم و غیرمستقیم از آن‌ها پرداختند.

این مسئول در ادامه اضافه کرد: ابر قدرت‎ها، صدام را بهانه کردند که انقلاب نوپای ایران را شکست دهند و از گسترش و صدور انقلاب به دنیا جلوگیری کنند.

موسوی با بیان اینکه ماهیت نظام جمهوری اسلامی، یک ماهیت ضد استکباری است بیان کرد: شعار مردم و مسوولین شعار نه شرقی نه غربی فقط جمهوری اسلامی بود و این یعنی کشور ایران می‌خواهد روی پای خود بایستد.

وی تصریح کرد: در دنیای امروز،انقلاب‌ها و تغییرات زیادی در کشورهای سطح جهان شرق بر علیه غرب و یا غرب بر علیه شرق دیده می‎شود اما تنها انقلابی که مستقل از شرق و غرب بود و با همت مردم و خود تدابیر امام راحل(ره) به پیروزی رسید، انقلاب اسلامی ایران بود.

فرماندار قزوین افزود: طبیعی است که در برابر چنین انقلابی، همه دنیا و استکبار دست به دست هم داده‌اند که از نفوذ و گسترش آن در جهان جلوگیری کنند.

وی با اشاره به سفر آتی ریاست جمهوری به قزوین در اوایل مهرماه سال جاری ابراز کرد: استان قزوین جزو آخرین استان‌هایی است که در برنامه سفر هیئت دولت قرار دارد.

این مسئول افزود: دستگاه‌های دولتی آمادگی این را داشته باشند که پروژه‌هایی را پیشنهاد دهند تا اعتبار لازم به آن‌ها تخصیص گیرد، تا جایی که اطلاع دارم در برخی استان‌ها تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان هم توانستند حذب اعتبار نمایند.

موسوی با بیان اینکه ۸۰ درصد از مشکلات کار در این سفر، ملاقات مردمی و حضور پروشور مردم است خاطرنشان کرد: مسئولیت این کار به فرمانداری قزوین سپرده شده و از همه مدیران دستگاه های دولتی درخواست داریم که با تعامل و هم فکری در این سفر فرمانداری را یاری نمایند.

وی با اشاره به برنامه‌های سفر رییس جمهوری عنوان کرد: جایگاه دیدار مردمی در ورزشگاه شهید رجایی قزوین انتخاب شده و همه دستگاه‌های مرتبط باید همکاری لازم را در جهت ایجاد فضای لازم فراهم آورند.

فرماندار قزوین با اشاره به سرشماری عمومی مسکن و نفوس سال ۹۵ گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که بر موضوع سرشماری، نگهداری و اطلاعات مردم تاکید داشتند؛ نفوس وسرشماری و داشتن آمار و اطلاعات زیربنای لازمه همه برنامه‌ریزی‌ها در استان است.

وی افزود: همه مردم استان موظف هستند که در این امر ملی همکاری لازم را داشته باشند و اطلاعات دقیقی را ارائه نمایند.

موسوی بیان کرد: بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها، صداوسیما در مراکز شهرستان و سایر بخش‌ها وظیفه سنگین و مهمی بر عهده دارند تا این موضوع را برای مردم تبیین کرده تا در جریان اهمیت موضوع قرار گیرند و مردم هم بدانند برای کشور و آینده مهم و اساسی است.

این مسئول با بیان اینکه آمارگیران که به درب منازل مراجعه می‌کنند می‌بایست آداب و اخلاق شرعی را نیز رعایت کنند، بیان کرد: همواره این مسائل رعایت شده چراکه افرادی  برای این کار انتخاب شده‌اند جزو افراد تحصیل کرده و دانشجو هستند و مشکلی خاصی تاکنون نبوده است.

وی با بیان اینکه ۴۶میلیارد تومان اعتبار به شهرستان قزوین اختصاص داده شده است، عنوان کرد: از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پروژه‌های در شهرستان در دست اجرا است که از این تعداد ۴۱۲ پروژه آب، آموزش و پرورش، رفاهی، حمل و نقل و ورزشی بوده است.

موسوی افزود: ۲۲ درصد اعتبار به حمل و نقل و راه سازی اختصاص یافته است که بیشترین اعتبار تخصیص یافته در کل پروژه هاست.

این مسئول تشریح کرد: قبل از ادغام وزرات راه مسکن و شهرسازی عملا قسمتی از راه‌های روستایی مورد توجه قرار نمی‌گفت و اما طبق استانداردها راه‌های روستایی زیادی وجود دارد که نیاز به بازسازی و پوشش آسفالت دارند.

وی در پایان با اشاره به بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: همه ما جهت تعلیم و تربیت مسوولیت داریم چراکه دانش اموزان آینده‌سازان این مملکت هستند و باید سعی شود دانش آموزان با شادابی و انرژی خاصی در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار