اخطار می‌دهم؛ اگر دست از غارت بیت‌المال برندارید همه شما را به مردم معرفی خواهم کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108414
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۵
هشدار جدی امام جمعه قزوین به عاملان پدیده زمین‌خواری؛
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه کسی حق تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را ندارد، گفت: به مسئولینی که به این گناه آلوده شده‌اند به نمایندگی از همه نمازگزاران دستور می‌دهیم راه غلطی که رفته‌اند هر چه سریع‌تر برگردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی برگزار شد، با اشاره به اهمیت زمین‌های کشاورزی اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ حتی حق ندارند در زمین‌های کشاورزی حوزه علمیه بسازند.

وی با بیان اینکه هیچ کسی حق ندارد زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری دهد، گفت: عده‌ای با اختیارات مدیریتی سعی داشتند حدود ۳۰هکتار از زمین‌های کشاورزی را به مالکیت خصوصی دربیاورند و تغییر کاربری دهند.

عابدینی با هشدار جدی به افرادی که به دنبال چپاول بیت المال هستند، گفت: اگر این افراد از این مسیر اشتباه خود بازنگردند به ناچار اسامی آن‌ها را اعلام می‌کنم تا همه مردم آن‌ها را بشناسند چراکه این پدیده‌ای خلاف ایمان و امانت داری است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه با همت شورای عالی شهرسازی و معماری از این خلاف شرع و انسانیت جلوگیری شد، تصریح کرد: به مسئولینی که به این گناه آلوده شده‌اند نصیحت می‌کنیم و به نمایندگی از همه نمازگزاران دستور می‌دهیم بنی اسرائیلی عمل نکنند و قانون را دور نزنند، راه غلطی که رفته‌اند هر چه سریع‌تر برگردند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به احادیثی از انبیاء در خصوص تفسیر تقوا در اموال عمومی، اظهار کرد: یکی از عوامل نابودی اسلام و مسلمین این است که اموال مردم در دست کسانی قرار بگیرد که حقوق آن‌ها را رعایت نکرده و این اموال را به ناحق در اختیار عده خاصی قرار دهند.

وی با بیان اینکه این افراد در زمره دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین قرار دارند و خداوند آن‌ها را لعنت کرده است، افزود: این مسئله فقط مربوط به مسئولین نیست بلکه همه توده‌های مردم را در بر می‌گیرد که باید مسئولینی متعهد را انتخاب کنند.

۱۳۹۴۰۲۰۲۰۰۴۵۰۰۱۳۳۵۱۴۶۹۳۴

عابدینی با اشاره به کودتای ترکیه عنوان کرد: این جمعیتی که مدتی پیش در ترکیه علیه کودتاگران به پا خواستند برای این بود که جلوی آشوب و بلوا و نفوذ داعش را بگیرند.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: اردوغان اشتباه نکند، مردم کشور ترکیه برای حمایت از او به خیابان‌ها نریختند چراکه خود اردوغان بخاطر همدستی با آمریکا، اسرائیل و داعش زیر سئوال است و بداند که مردم در موقعیت دیگر رفتار واقعی خود را نشان می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: اگر یک صهیونیستی به خاطر جنایت‌هایی که دارد دستگیر شود همه رسانه‌ها برای حمایت از او بسیج می‌شوند اما امروز جنایت‌های خاموشی توسط آمریکا، صهیونیست و رژیم سعودی در سکوت کامل دنیا در کشمیر، یمن و سوریه در حال اتفاق افتادن است.

وی اضافه کرد: امروز آنقدر مسئله خطرناک شده که کودکی ۱۲ ساله را برای تفریح سر می‌برند و به نمایش می‌گذراند؛ اگر بخاطر این جنایت‌ها بلایی بر کره زمین نازل شود و دامن مومنین را هم بگیرد جای هیچ تعجبی نیست.

عابدینی تاکید کرد: این جزء وظایف اصلی هر مسلمانی است که در مقابل ظلم و ستم بایستیم و از مظلوم حمایت کنیم در واقع سکوت ما در برابر ظالمان مشارکت و حمایت در ظلم آن‌ها خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اولین جمعه مرداد ماه به عنوان سالگرد اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، وظایف خطیب جمعه را تشریح کرد: همه ما در نماز جمعه باید بکوشیم تا وحدت و همدلی در جامعه ایجاد شود و پایدار بماند.

امام جمعه قزوین رصد اوضاع و احوال مسلمانان دنیا را از دیگر وظایف نماز جمعه دانست و گفت: کسانی که گفتند نه غزه نه لبنان، بویی از عطوفت انسانی و قرآن و ایمان نبرده‌اند و این شعار فتنه‌گران بود.

وی ادامه داد: کسانی هم که از فتنه گران حمایت می‌کنند معلوم است که بویی از انسانیت نبرده‌اند که راضی می‌شوند اینگونه در مورد انسان‌ها قضاوت کنند.

عابدینی بیان کرد: شناسایی و رصد دشمنان اسلام از دیگر وظایف نماز جمعه است دیدیم که این دشمنان با برجام چه بر سر ما آوردند و روز به روز هم این دشمنی‌ها مشخص می‌شود.

وی افزود: حتی کسانی که برای آن زحمت کشیدند اعتراف می‌کنند که اشتباه کرده‌اند و یکی از نتایج فتنه برجامی این بود که دشمنی و ذات پلید دشمن برای همه بیش از پیش آشکار شد.

امام جمعه قزوین در پایان با اشاره به کمبود آب در استان گفت: رعایت حقوق مردم در مصرف آب اهمیت دارد و علاوه بر اینکه مسئولین باید شرایط را مدیریت کنند، مردم هم باید در مصارف خود صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اخطار می‌دهم؛ اگر دست از غارت بیت‌المال برندارید همه شما را به مردم معرفی خواهم کرد”

  1. etas گفت:

    شما لطف کنید دوستان را معرفی کنید
    شما در قبال معرفی نکردن آنها و تنها تذکر دادن پیش خدایتان مسئولید، مسئولید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار