ادامه تحصیل ۱۳۵ زندانی در زندان مرکزی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59240
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷
رئیس اداره فرهنگی زندان‌های استان اعلام کرد
شاخص : رئیس اداره فرهنگی و قضایی زندان‌های استان قزوین با بیان اینکه زندان مرکزی قزوین از ادامه تحصیل زندانیان حمایت می‌کند، گفت: در حال حاضر 135 زندانی در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمود ترابی با اشاره به حمایت زندان مرکزی قزوین از ادامه تحصیل زندانیان، اظهار کرد: زندانیانی که تمایل به ادامه تحصیل دارند، ضمن حمایت مالی اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، از امتیازات قضایی نیز بهره مند می شوند.

رئیس اداره فرهنگی و قضایی زندان‌های استان قزوین تصریح کرد: زندانیانی که مشغول به تحصیل هستند شرایط روحی و رفتاری مناسب تری نسبت به بقیه زندانیان دارند و این امر به تغییر رفتارها و نگرش های آنان کمک می کند.

این مسئول تاکید کرد: سالانه تعداد زیادی از زندانیان به دلیل تحمل مجازات حبس از ادامه تحصیل باز می مانند که با این برنامه ریزی شرایط ادامه تحصیل آنان فراهم می‌شود.

ترابی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۵ زندانی در زندان مرکزی قزوین در مقاطع مختلف تحصیل می کنند، عنوان کرد: ۴۹ زندانی در مقطع متوسطه، ۵۴ نفر در رشته های کار و دانش، ۲۱ نفر در مقطع راهنمایی و ۱۱ نفر در سطح نهضت در زندان مرکزی قزوین مشغول به تحصیل هستند.

وی هدف از ادامه تحصیل در زندان را کمک به تغییر رفتار و سبک زندگی زندانیان دانست و گفت: ادامه تحصیل یکی از مهم ترین برنامه ها برای پر کردن اوقات فراغت زندانیان است.

وی در انتها یادآور شد: مددکاران در زندانها از طریق کارهای گروهی و برنامه ریزی‌های صحیح و مؤثر نقش بارزی در تغییر شخصیت مددجویان بواسطه حل مشکلات قضائی، روانی و خانوادگی داشته و می توانند آنهارا با ارزشهای سالم اجتماعی سازش دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار