ادبیات انقلاب اسلامی قانون‌گریزی را نمی‌پذیرد/ هجمه علیه آیت الله جنتی خطایی جبران ناپذیر است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91260
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین:
شاخص : معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه تقویت شورای نگهبان به منزله تقویت انتخاباتی سالم است، گفت: نگاه یک طرفه و مورد هجمه قرار دادن شخص آیت‌الله جنتی خطای بزرگی است که نسبت به ایشان انجام می‌گیرد.

حجت الاسلام محسن کرمی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اینکه شورای نگهبان مجموعه‌ای از فقها برای تصمیم‌گیری است، اظهار کرد: آیت‌الله جنتی عضوی از این مجموعه است و همه تصمیمات با هم فکری و مشورت اعضا شورای نگهبان گرفته می‌شود.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: نگاه یک طرفه و موردهجمه قرار دادن شخص آیت‌الله جنتی خطای بزرگی است که نسبت به ایشان انجام می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه رد یا تائید صلاحیت افراد وظیفه‌ای تعریف شده برای شورای نگهبان است، گفت: در هر شرایطی تقویت شورای نگهبان به منزله تقویت جریان انتخاباتی سالم است که منحصر به این دوره نبوده و در تمام دوره‌ها این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

کرمی  تصریح کرد: هر تصمیمی که شورای نگهبان اتخاذ کند فصل‌الختامی برای ملت است و اگر در این میان کسی مخالفتی می‌کند نقص از خود اوست.

وی با بیان اینکه همه چارچوب‌های نظام بر پایه قانون است، خاطرنشان کرد: هر فردی نظر خود را برتر از قانون بداند قطعاً موجب هرج و مرج در جامعه خواهد شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین تاکید کرد: قانون افراد را ملزم به تبعیت از شورای نگهبان کرده است لذا برای معترضین هم راه‌های پیگیری قرار داده که می‌توانند اعتراض خود را مطرح کنند.

این مسئول عنوان کرد: کسانی که در برابر تصمیم شورای نگهبان مقاومت می‌کنند در واقع مهر تائید بر عدم صلاحیت خود می‌زنند چرا که قانون مداری از ارکان اصلی صلاحیت است.

کرمی با اشاره به اینکه ادبیات انقلاب اسلامی قانون‌گریزی را نمی‌پذیرد، توصیه کرد: ملت ایران باید طبق قانون عمل کنند و حضور پر شور مردم در انتخابات نه تنها مبانی انقلاب اسلامی را تقویت می‌کند بلکه موجب تقویت منافع ملی می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: حضور باشکوه ملت در انتخابات نه تنها برای جمهوری اسلامی ایران بلکه برای همه جامعه حتی مخالفین نظام هم بسیار مهم است چرا که انتخاباتی با بصیرت و آگاهانه اقتدار کشور را در به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار