ادعای‌عجیب یک مقام‌اسرائیلی دربارهS300 - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55998
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
شاخص : یک مقام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد سیستم دفاع موشکی اس-300 روسیه که قرار است در اختیار ایران قرار بگیرد، یک سیستم تهاجمی است.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، یک مقام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد سیستم دفاع موشکی اس-۳۰۰ روسیه که قرار است در اختیار ایران قرار بگیرد، یک سیستم تهاجمی است.

به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، «آموس گیلعاد» رئیس بخش دیپلماتیک وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در جریان نشستی مطبوعاتی گفت: سیستم زمین به هوای اس-۳۰۰ روسیه که توسط ایران خریداری شده است “چالشی” برای رژیم صهیونیستی است.

در حالی که ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه تاکید کرده است اس-۳۰۰ دفاعی است، گیلعاد ادعا کرد این سیستم آن گونه که مقامات روسی می گویند تدافعی نیست. وی همچنین مدعی شد اسرائیل قادر است راهی برای بی اثر کردن این تهدید بیابد.

ایران در سال ۲۰۰۷ قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری خرید اس-۳۰۰ را با روسیه امضا کرد اما دیمیتری مدویدف رییس جمهور سابق روسیه به دلیل صدور قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت مانع از ارسال این سامانه به ایران شد.

گفتنی است هفته گذشته ولادیمر پوتین رییس جمهور روسیه ممنوعیت ارسال این سامانه موشکی را لغو و این اقدام را در راستای تلاش های ایران برای حل اختلافات با غرب در مذاکرات هسته ای عنوان کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:مهر

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار