ادعای جدید باشگاه پرسپولیس درباره دربی! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173805
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
شاخص : مسئولان باشگاه پرسپولیس مدعی شده اند دربی پنجشنبه پایتخت، دربی ۸۹ است!

به گزارش شاخص نیوز: به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در حالی که تصور اکثر اهالی فوتبال این است که برای دو تیم پرسپولیس و استقلال تاکنون ۸۷ رقابت به ثبت رسیده است، باید گفت دو تیم تاکنون ۸۸ بار با یکدیگر رقابت داشتند که در این میان، استقلال از رقابت ۲۹ تیر ۹۷ سر باز زد. رویارویی ۲۵ آبان ۵۸ که دیداری دوستانه بود، هیچ گاه به پایان نرسید و از این لحاظ یک بازی استاندارد نبود، ولی آمار آن در تاریخچه دربی‌ها لحاظ شده است. بازی ۲۸ مرداد ۴۷ که یک بازی دوستانه اما استاندارد بود نیز به کلی از آمار بازی‌های دو تیم جا افتاده است ولی گزارش آن در روزنامه‌های رسمی کشور به صورت مفصل موجود است.

بازی ۲۸ مرداد ۴۷ دومین رویارویی دو تیم بود که در ورزشگاه شهید شیرودی (امجدیه) برگزار شد. اولین مصاف به ۱۶ فروردین همین سال مربوط می‌شد. دیدار دوستانه‌ای که بدون گل به پایان رسید. پیش از این تصور می‌شد دربی دوم به ۲۰ دی سال۴۷ بر می‌گردد که در چارچوب دیدارهای سوپر جام تهران برگزار شد. این بازی با تساوی پایان یافت و پرسپولیس برای قهرمانی در سوپرجام همان یک امتیاز را می‌خواست تا اولین نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا شود.

اکنون با این تاریخ نگاری جدید، آن دیدار دو تیم در سوپرجام در واقع سومین مصاف به حساب می‌آید و عنوان دربی شماره ۲ به بازی ۲۸ مرداد ۴۷ اطلاق می‌شود که مصافی دوستانه بود. در آن بازی زنده یادان پرویز دهداری و علی دانایی فرد هدایت پرسپولیس و استقلال را برعهده داشتند. حسین همیشه جوان و حسن جابری زاده نیز طبق گزارش روزنامه‌های رسمی کشور برای سرخ و آبی‌ها گلزنی کردند.


بیشتر بخوانید:

قنبرپور: بازیکنان پرسپولیس برای برد از فرصت‌ها استفاده کردند

حضور پر رنگ حریف آسیایی پرسپولیس در ترکیب منتخب هفته لیگ قطر

بلیت فروشی شهرآورد ۸۸ پایتخت آغاز شد


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار