ادعای شبکه صهیونیستی: ایران همه نیروهایش را از سوریه خارج می کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95046
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۱۰
شاخص : شبکه 2 رژیم صهیونیستی مدعی شد سپاه پاسداران ایران 2500 نیروی خود را از خاک سوریه خارج می کند.
به گزارش شاخص نیوز به نقل از تایمز آو اسرائیل، شبکه ۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد: ایران درحال خارج کردن تمامی ۲۵۰۰ نیروی خود از سوریه است. بیشتر نیروهای ایرانی پیشتر به کشورشان بازگشته اند. باقیمانده آنها نیز در مسیر بازگشت هستند.
به ادعای این شبکه صهیونیستی، این تصمیم بوسیله مقامات ایرانی اتخاذ شده است.
نیروهای ایرانی که عضو واحدهای مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هستند، در دو سال گذشته در کنار نیروهای حامی “بشار اسد،” رئیس جمهور سوریه مبارزه کرده اند. به ادعای این شبکه، تاکنون حدود ۱۶۰ نفر از آنها — شامل ۶ افسر ارشد، ژنرال و سرهنگ — به شهادت رسیده اند و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شده اند.
در این گزارش اطلاعاتی در خصوص علت خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه منتشر نشده است. بنابر اعلام این گزارش، ایران همچنان به تجهیز نیروهای حزب الله که از رژیم بشار اسد و نیروهای آن در مقابل معارضان سوری حمایت می کنند، ادامه می دهد. ایران همچنین هفته گذشته اعلام کرد به خانواده شهدای فلسطینی مبالغی تقدیم خواهد کرد.
در این گزارش همچنین آمده است حدود ۷۰۰ مشاور نظامی ایرانی همچنان در سوریه باقی می مانند.
“جان کری،” وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته مدعی شد: “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیروهای خود را از سوریه خارج کرده است. تعداد آنها در حال حاضر در سوریه کاهش یافته است.”

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار