ادعای کذب موافقت ۸۵ درصدی ملت ایران با برجام/ رئیس مجلس در تصویب طرح برجام خلاف آئین نامه عمل کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76118
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۲۹
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : حسینی بابیان اینکه موافقت 85درصدی ملت ایران بابرجام کذب است،گفت: رئیس مجلس درتصویب این طرح خلاف آئین نامه عمل کرد و علت اصرار دولت برتصویب عجولانه آن مدیریت انتخابات بود.

سید مرتضی حسینی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص چگونگی تصویب طرح برجام در مجلس گفت: رئیس مجلس در تصویب این طرح خلاف آئین نامه عمل کرد و علت اصرار دولت بر تصویب عجولانه آن مدیریت در انتخابات بود.

وی با بیان اینکه برجام به ضرر ملت است اظهار کرد: دولت باید در خصوص مذاکراتی که با دولت های خارجی انجام داده بود لایحه‌ای را به مجلس ارائه می کرد. در طرح برجام شاید به طور مقطعی بعضی از تحریم ها برداشته شود ولی سایه تحریم و تهدید بر ملت ایران همواره وجود دارد.

حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برجام گفت: مجلس کمیسیونی را برای بررسی طرح تشکیل داد به طوری که نتیجه بررسی کاملا مشکوک به نظر می‌رسید و بر این اساس نمایندگان خواستار ورود طرح به مجلس بر مبنای گزارش کمیسیون بودند، علی رغم ممانعت های رئیس مجلس در خواندن گزارش نهایتاً گزارش کمیسیون خوانده شد.

نماینده مردم قزوین در ادامه افزود: رئیس مجلس و طرف‌داران دولت با قرار دادن طرح در دو فوریت قصد شتاب در به تصویب رساندن داشتند اما با مخالفت نمایندگان، طرح در یک فوریت قرار گرفت و بعد از رای گیری اعلام شد نمایندگان می توانند نظرات خود را در کمیسیون امنیت بیان کنند اما این اجازه به نمایندگان داده نشد.

وی با بیان اینکه طرح برجام با ۲۰۰ پیشنهاد مواجه بود که هچ کدام آنها مطرح نشد، ابراز کرد: رئیس مجلس سه پیشنهاد از پیش تعیین شده را اعلام و ادعا بر منتفی شدن ۲۰۰ پیشنهاد مطرح شده از سوی نمایندگان را داشت اما این ادعا دروغ محضی بود که به نمایندگان نسبت داده شد.

حسینی خاطرنشان شد: شایعه موافقت مقام معظم رهبری با طرح برجام و به تصویب رسیدن هر چه سریع‌تر آن باعث انحراف نمایندگان و باور کردن این دروغ شد که بعد از رای گیری نمایندگان، این شایعه تکذیب شد.

نماینده مردم قزوین با بیان اینکه ۱۵ نفراز نمایندگان خواستارعلنی شدن اسامی مخالفان و موافقان بودند، گفت: کسانی که ادعا می کنند ۸۵ درصد ملت ایران با این طرح موافقند مانع اعلام اسامی مخالفان و موافقان شدند چرا که می‌دانند توده ملت با این طرح مخالف هستند.

وی هشدار داد: برجام از نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه جلوگیری خواهد کرد؛ زیرا بر اساس یکی از بندهای برجام خرید و فروش سلاح بدون اجازه قدرت های غربی امکان ندارد در این صورت ایران بازنده این طرح خواهد بود.

حسینی در پایان گفت: علت مخالفت ما بعد از گذشت مدتی به آیندگان ثابت و ضررهایی که از سوی آمریکا نصیب ملت ایران می‌شود به واسطه این طرح نمایان خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار