ارائه تسهیلات دولتی به اراضی قولنامه‌ای آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87256
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱:۵۹
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه بررسی مشکلات اراضی شهر آبیک، از ارائه تسهیلات دولتی به صاحبان زمین های قولنامه‌ای این شهر خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حامد مانی فر در جلسه بررسی مشکلات اراضی قولنامه ای شهر آبیک بیان کرد: طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، برای کسانی که در این زمین ها از سال ها قبل ساخت و ساز کرده اند تسهیلاتی در نظر گرفته شده که به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در ادامه اظهار کرد: مشکل اراضی قولنامه ای با این مصوبه مطابقت دارد و حل و فصل برای بخش های دیگر هم راهکارهای لازم اندیشیده و ارائه شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اراضی قولنامه ای شهر آبیک جزئی از بافت فرسوده این شهر است و به دلیل اینکه این اراضی به دولت تعلق دارد برای مالکان آن پروانه ساخت صادر نمی‌شود.

باقری رئیس شورای شهر آبیک هم تصریح کرد: برخی از شهروندان که اراضی قولنامه‌ای دارند چندین سال است که واحد مسکونی ساخته و در اراضی قولنامه‌ای ساکن هستند ولی به دلیل دولتی بودن اراضی با مراجعه به ثبت و اسناد و استعلام از راه وشهرسازی، با مشکل مواجه می‌شوند.

امامقلیان شهردار آبیک هم در این جلسه افزود: پروانه ساخت برای شهروندانی که دارای اراضی قولنامه‌ای هستند، صادر نمی‌شود که این امر بستر را برای ساخت و ساز غیر مجاز فراهم می‌کند که به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار