Iranjb.ir

ارائه تسهیلات دولتی به اراضی قولنامه‌ای آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87256
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱:۵۹
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه بررسی مشکلات اراضی شهر آبیک، از ارائه تسهیلات دولتی به صاحبان زمین های قولنامه‌ای این شهر خبر داد.
mohandes_hamed_manifar

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حامد مانی فر در جلسه بررسی مشکلات اراضی قولنامه ای شهر آبیک بیان کرد: طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، برای کسانی که در این زمین ها از سال ها قبل ساخت و ساز کرده اند تسهیلاتی در نظر گرفته شده که به اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در ادامه اظهار کرد: مشکل اراضی قولنامه ای با این مصوبه مطابقت دارد و حل و فصل برای بخش های دیگر هم راهکارهای لازم اندیشیده و ارائه شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اراضی قولنامه ای شهر آبیک جزئی از بافت فرسوده این شهر است و به دلیل اینکه این اراضی به دولت تعلق دارد برای مالکان آن پروانه ساخت صادر نمی‌شود.

باقری رئیس شورای شهر آبیک هم تصریح کرد: برخی از شهروندان که اراضی قولنامه‌ای دارند چندین سال است که واحد مسکونی ساخته و در اراضی قولنامه‌ای ساکن هستند ولی به دلیل دولتی بودن اراضی با مراجعه به ثبت و اسناد و استعلام از راه وشهرسازی، با مشکل مواجه می‌شوند.

امامقلیان شهردار آبیک هم در این جلسه افزود: پروانه ساخت برای شهروندانی که دارای اراضی قولنامه‌ای هستند، صادر نمی‌شود که این امر بستر را برای ساخت و ساز غیر مجاز فراهم می‌کند که به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می‌شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار