ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و اقامتی برای بیش از ۱۷۰ کودک کار - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 159168
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
معاون سیاسی استاندار خبر داد
شاخص : معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت: باید برای بیش از 170 کودک کار شناسایی شده در استان، خدمات بهداشتی، آموزشی و اقامتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا آشناگر در نشست مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی اظهار کرد: وضعیت کودکان کار زیبنده استان و شهر قزوین نیست و حل آن نیازمند تعامل دستگاههاست و باید برای ۱۷۲ کودک کار شناسایی شده در استان، خدمات بهداشتی، آموزشی و اقامتی ارائه داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در ادامه افزود: در امور کودکان کار فقط بهزیستی متولی امر نیست و دستگاههای دیگر از جمله دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، فنی و حرفه ای و اداره کل تعاون باید ورود جدی داشته باشند.

این مسوول با تاکید بر اینکه برای کاهش پدیده کودکان کار باید از ظرفیت رسانه‌ها و سمن‌ها استفاده کرد، تصریح کرد: رسانه ها به ویژه صدا و سیما هم باید در اطلاع رسانی نقش بیشتری ایفا کنند تا مردم با نیازهای این بخش آشنا شوند.

بید خام مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری هم مشارکت دستگاهها برای سر و سامان دادن موضوع کودکان کار را ضروری دانست و گفت: سازمان بهزیستی با همکاری شهرداری، خیران و نیروی انتظامی موظف است برای شناسایی و جذب کودکان کار اقدام و هر ۶ ماه یکبار گزارش کار‌های خود ارائه کند.

مدیر کل بهزیستی هم با اعلام اینکه ۱۰۲ میلیون تومان اعتبار در سالجاری در حوزه کودکان کار جذب و هزینه شده است ، عنوان کرد: کمبود مکان برای نگهداری کودکان کار، مشخص نبودن وظایف دستگاهها و اعتبارات کم استانی مشکلات سر راه ساماندهی این بخش است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار