ارائه خدمات رایگان شنوایی سنجی در طول هفته ناشنوایان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174141
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۴:۴۱
معاون توانبخشی بهزیستی استان خبرداد
شاخص : معاون توانبخشی بهزیستی استان گفت: در طول هفته جهانی ناشنوایی خدمات رایگان شنوایی سنجی را در مرکز نواب خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، راحله جاتن معاون توانبخشی بهزیستی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز به مناسبت هفته جهانی ناشنوایی در این مرکز برگزار شد اظهار کرد: رابط ناشنوایان برای اخبار صداوسیما با زبان اشاره تعبیه شده و  برنامه ریزی شده تا در ۶ ماهه دوم تعداد این افراد افزایش یابد.

وی افزود: در خصوص روز جهانی ناشنوایان علاوه بر برنامه های ابلاغی کشوری؛ ویژه برنامه های استانی دیگری با شعار ” زبان من را بشناس تا در کنار هم بهتر زندگی کنیم” نیز پیش بینی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر در طول هفته جهانی ناشنوایی خدمات رایگان شنوایی سنجی را در مرکز نواب خواهیم داشت.

جاتن افزود: بازدید از مرکز توانبخشی پرنیان با عضویت ۴۵ نفر که زیر سن مدرسه هستند با حضور استاندار و اعضای شورای شهر و دیگر مدعوین در طول این هفته انجام می شود.

راه اندازی مرکز نگهداری از سالمند روزانه مختص آقایان در سال جاری

معاون توانبخشی بهزیستی استان در خصوص مراکز نگهداری سالمندان تشریح کرد: در حال حاضر ۷مرکز نگهداری شبانه روزی از سالمند داریم که ۳ مرکز مخصوص بانوان و ۳ مرکز مخصوص آقایان و یک مرکز به صورت مشترک است.

وی اذعان داشت: علاوه بر مراکز شبانه؛ ۴ مرکز توانبخشی روزانه داریم که مختص بانوان است و طی ۶ ماهه دوم یک مرکز مخصوص آقایان نیز اضافه خواهد شد.

این مسئول با اشاره به مرکز ویزیت در منزل سالمندان تشریح کرد: تیم تخصصی در خانه سالمند حضور می یابند و خدمات رسانی رایگان را انجام می دهند.

جاتن با اشاره به تاسیس خانه های کوچک برای سالمندان بیان کرد: با توجه ظرفیت بالای مراکز نگهداری از سالمند به این سمت پیش رفتیم تا خانه هایی با ظرفیت ۱۰ نفر را ایجاد کنیم تا افراد در آن احساس راحتی کنند.

وی با بیان اینکه برای هر سالمند ۸۰۰ هزار تومان هزینه پرداخت می شود، ابراز کرد: این خانه شامل سالمندانی است که بتوانند کارهای روزمره خود را انجام داده و در مساجد و اجتماع حضور دارند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار