ایران جانبی

» ارائه خدمات کاهش آسیب اعتیاد در قالب «موبایل ون» برای اولین بار در استان
کد خبر: 208299
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
شاخص : خدمات کاهش آسیب اعتیاد در قالب موبایل ون برای اولین بار در استان قزوین ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا وارثی از راه‌اندازی «موبایل ون» درسال جاری خبر داد و گفت: این موبایل ون در پاتوق‌های پنهان و آشکار به معتادان متجاهر خدماتی در زمینه کاهش آسیب ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: این خدمت شامل خدماتی از قبیل ارائه بسته‌های کاهش آسیب (سرنگ و سوزن ،پنبه الکل و غیره)، انجام تست اچ آی وی و ارجاع موارد مثبت اولیه و ارائه آموزش‌های کاهش آسیب، خدمات حمایتی شامل تغذیه و تسهیلات است.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: در قالب این خدمت جدید، کارشناسان بهزیستی در ون‌ مناسب سازی شده به سراغ معتادان متجاهر می‌روند و خدمات کامل کاهش آسیب  را در راستای پیشگیری و کنترل بیماری‌های همراه با اعتیاد از جمله ایدز و هپاتیت را به آن ها ارائه می کنند.

این مقام مسئول ابراز کرد: غربالگری‌های فصلی از جمله هپاتیت ایدز، سل، و سایر بیماری های عفونی نیز به ضرورت در بین معتادان مصرف‌کننده مواد صورت می‌پذیرد و در صورت لزوم به مداخلات خاص درمانی بیماران به واحدهای مراقبتی توسط تیم سیار ارجاع می‌شوند.

لازم به ذکر است در حال حاضر 15 تیم سیار، 4 مرکز گذری، 4مرکز شبانه ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی به معتادان تزریقی و کارتن خواب دارند.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار