ارائه خدمات ۱۲۳ مرکز درمانی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156661
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین گفت: 123 مرکز درمانی به مددجویان این نهاد، خدمات درمانی در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با مدیر درمان تأمین اجتماعی استان دیدار و در خصوص راهکارهای ارتقای خدمات درمانی به گفت‌وگو پرداختند.

مجید مؤمنی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در این نشست ارائه خدمات درمانی را امری مهم و ضروری دانست و گفت: یکی از نیازهای جدی مددجویان و خدمات عمده کمیته امداد حوزه درمان است.

وی ادامه داد: سلامت نعمتی گران سنگ است که فقدان آن در زندگی افراد تأثیر بسزایی دارد از این رو کمیته امداد امام خمینی تلاش می کند تا با توجه به لزوم حفظ وم ارتقای سلامتی مددجویان خدمات مورد نیاز را در حد توان ارائه کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به خدمات درمانی افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار نفر بیمه شده تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بوده که از خدمات درمانی در مراکز طرف قرارداد بهره‌مند هستند.

مؤمنی اعلام کرد: ۱۲۳ مرکز درمانی به مددجویان کمیته امداد استان قزوین خدمات درمانی در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند.

این مسؤول توضیح داد: براساس قراردادی کمیته امداد استان قزوین ۱۳ پزشک خانواده، ۳۹ پزشک متخصص، دو دندانپزشک، ۲۸ داروخانه، ۱۳ آزمایشگاه، پنج مرکز تصویربرداری، ۱۰ مرکز پاراکلینیک، دو درمانگاه و ۱۱ بیمارستان به مددجویان خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین عنوان کرد: تلاش کمیته امداد بر این است که بیان مقام معظم رهبری را در خصوص بیماران محقق کند چراکه ایشان اعتقاد دارند نظام سلامت جامعه باید به گونه‌ای باشد که بیمار تنها به دنبال درمان بیماری باشد و رنج مسائل مالی هم بر آلام او افزوده نشود.

مؤمنی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر مددجوی تحت حمایت داریم که خدمات مستمر دریافت می‌کنند، گفت: مجموع این افراد تحت حمایت ۴۵ هزار نفر است البته میانگین مددجویان استان قزوین ۲٫۷ درصد بوده در کشور این میانگین بالاتر است.

وی عنوان کرد: در استان قزوین خیران کمک‌های خوبی دارند اما مشکل این است که وضعیت فقر در نقاط مختلف استان متفاوت بوده همچنین در بحث بیمه ها هم مشکل وجود دارد چراکه اگر نظام بیمه‌ای متمرکز و منسجم داشته باشیم برخی از اشکال‌های پیش نمی‌آید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین توضیح داد: وقتی سرپرست خانواده تصادف می‌کند اگر بیمه مناسب وجود داشته باشد دیگر زن سرپرست خانوار محتاج و نیازمند نمی‌شود و یا اگر سرپرست خانواری به واسطه تعطیلی محل کار دچار بیکاری شود، با حمایت‌های بیمه‌ای نیازمند کمک دیگران نخواهد بود.

مؤمنی تأکید کرد: شالوده کار کمیته امداد فرهنگی است اما اساس کار امداد در خدمت‌رسانی بر محور اشتغال‌زایی و تأمین مسکن نیازمندان استوار است.

در ادامه مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قزوین گفت: خدمت به مردم اساسی‌ترین علت حضور ما در مسؤولیت است بنابراین باید تلاش کنیم تا برای دوران خدمت خویش دستاوردهای خدمتی بزرگ رقم بزنیم.

صادق بابایی یادآور شد: تأمین اجتماعی باوجود مشکلات مالی برای خدمت به مردم می‌کوشد و در این مسیر آماده‌ایم تا همراه و همگام با امدادگران عرصه‌های خدمت به محرومان را بیش از پیش ارتقا دهیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار