نامگذاری خیابان به نام حکمت را در جلسات شورای شهر مطرح می‌کنم
کد خبر: 104299
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قزوین:
شاخص : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قزوین با اشاره به تواضع و ساده‌زیستی خانواده شهید بابایی گفت: موضوع نامگذاری خیابان به نام صدیقه حکمت را در جلسات شورای شهر مطرح و پیگیری می‌کنم.

فاطمه اشدری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به تواضع و ساده‌زیستی خانواده شهید بابایی اظهار کرد:  این خانواده با صبر و شکیبایی در زمان نبود شهید بابایی زندگی خود را گذارنده و به دنبال هیچ فرصتی برای خود نمایی نبودند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قزوین در خصوص ویژگی‌های صدیقه حکمت طی دوران فعالیتش در شورای شهر ابراز کرد: این بانوی بزرگوار در کارش بسیار با دقت بود، با مهربانی و صبوری کار ارباب رجوع را پیگیری می‌کرد.

این مسئول افزود: حکمت توجه ویژه‎‌ای به خانواده‌های بی بضاعت و نیازمند داشت و همواره علاقه‌مند به رسیدگی امورات آنان بود تا مشکلاتشان را برطرف کند.

اشدری خاطرنشان کرد: با توجه به سن این بانو در دوران شهادت شهید بابایی، ایشان با تحمل سختی‌ها و بدون گلایه از مشکلات زندگی توانستند امورات خود را بگذارند.

وی تصریح کرد: زنان و دختران جامعه امروزی بعد از حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) می‌توانند از مادران و همسران شهدا که سهم بزرگی به گردن ما دارند به عنوان زنان تمدن اسلام الگو بگیرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی قزوین ابراز کرد: اگر زندگی خانواده شهدا به صورت مقاله و یادداشت در قالب برنامه‌های اعتقادی و دینی به مدارس و دانشگا‌ه‌ها ارائه شود اثرات زیادی خواهد داشت.

 این مسئول با اشاره به سخن امام (ره) در خصوص نقش زنان در دفاع از انقلاب گفت: امروزه مدافعان حرم برای پاسداری از حرم حضرت زینب(س) تمام داشته های خود را به همسرشان می‌سپارند چرا که به توانایی آنان اعتماد دارند.

اشدری تصریح کرد: نسل جوان امروز باید فرهنگ شهدا را الگو قرار دهد که چگونه جان خود را برای دفاع از وطن فدا کردند و نسبت به مسئولیت‌های خطیری که بعد از شهادتشان به دوش خانواده‌هایشان می‌افتد بی تفاوت نباشند.

وی در پاسخ به درخواست برخی شهروندان برای نامگذاری یک خیابان به نام حکمت به پاس از قدردانی از زحمات این بانوی بزرگوار گفت: با توجه به نامگذاری کوچه‌های دو طرف بلوار امام واقع در نوروزیان خانم حکمت همیشه با خنده می‌گفتند فکر نکنید نام‌گذاری این کوچه‌ها با درخواست من بوده و من تاثیری در این موضوع نداشته‌ام.

وی در پایان افزود: موضوع نامگذاری خیابان به اسم این بانو را در جلسات شورای شهر مطرح می‌کنم تا ان‌شالله اجرایی شود.

انتهای پیام /۹۰۰/ت۱

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار