ارتباط مستمر با اصحاب رسانه نباید منحصر به روز خبرنگار شود/ خبرنگاران پل ارتباطی مابین مردم و مسئولین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65585
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
معاون حقوقی، امور مجلس استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاخص : معاون حقوقی، امور مجلس استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین حاکمیت مردم و مسئولین هستند، گفت: ارتباط مستمر با اصحاب رسانه نباید منحصر به روز خبرنگار شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر شاخص، حسین نوش‌آبادی معاون حقوقی، امور مجلس استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد عصر روز شنبه در جمع اصحاب قلم و رسانه قزوین در روز خبرنگار اظهار کرد: حرفه خبرنگاری و تهیه خبر شغل پر استرس و پرهزینه ای است و بر اساس قانون مشاغل سخت ،خبرنگاران با ۲۰ سال فعالیت مستمر می‌توانند بازنشسته شوند.

وی با اشاره به محفوظ ماندن جایگاه خبر و قلم افزود: بزرگترین رسانه بشر قرآن کریم است و خداوند متعال بزرگترین رسانه را برعهده دارد و نام‌گذاری دو سوره قرآن به نام نبا و سوره قلم نشان دهنده اهمیت کار خبری و نویسندگی است .

این مسئول گفت: خداوند در قرآن حق‌محور و واقعیت‌نگر است، پس خبرنگاران نیز باید حقیقت را بیان ‌کنند چراکه وظیفه این قشر از جامعه ارتقاء سطح آمادگی‌های عمومی در همه زمینه‌ها با استفاده از ابزار مطبوعات و رسانه‌ها است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ارتباط مستمر با اصحاب رسانه نباید منحصر به روز خبرنگار شود بیان کرد: رسالت سنگین خبرنگاری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی است و خبرنگاران پل ارتباطی بین حاکمیت مردم و مسئولین هستند.

نوش‌آبادی با بیان اینکه جایگاه مطبوعات جایگاه برجسته‌ای است، گفت: هر چه رشد کمی مطبوعات بیشتر شود نقش مطبوعات برجسته‌تر خواهد شد و موقعیت شبکه مجازی یا الکترونیکی نقش مطبوعات رو کم‌رنگ نمی‌کند.

وی با اشاره به وضعیت بیمه خبرنگاران عنوان کرد: بر اساس قانون مطبوعات، مدیر مسئول مطبوعات و رسانه موظف به بیمه کردن خبرنگاران هستند به شرطی که خبرنگاران نیز به تعهدات لازم را در قبال رسانه انجام دهد.

این مسئول از راه اندازی صندوق حمایت از روزنامه‌نگاران و نویسندگان خبر داد و عنوان کرد: خبرنگاران با اثبات هویت خود می‌توانند در این صندوق ثبت نام کنند و منعی برای عضویت در این صندوق وجود ندارد.

نوش‌آبادی تاکید کرد: وظیفه خبرنگار آگاهی رسانی است و خبرنگار بایدتحلیل‌های مناسب و نقد سالم را در اختیار عموم قرار دهد، نقد دلسوزانه سبب رشد و پویایی و افزایش آگاهی مردم می شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با بیان اینکه مدیران حوزه فرهنگ و هنر به عنوان حامی خبرنگاران هستند ، گفت: امید است که فضای فرهنگی جامعه به جهتی حرکت کند که مدیران و مسئولان حمایت از خبرنگاران را وظیفه خود بدانند و خبرنگاران نیز بتوانند به خوبی در نقش آگاهی رسانی انجام وظیفه کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار