ارتش عراق: مردم موصل آماده آغاز عملیات باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116492
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
شاخص : نیروی هوایی عراق درباره آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه تروریستی داعش به ساکنان این شهر هشدار داد.

به گزارش شاخص نیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی‌وی، نیروی هوایی عراق با ریختن هزاران اعلامیه روی موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در عراق، دربارۀ عملیات نظامی پیش‌رو به ساکنان این شهر هشدار داد.
در این اعلامیه‌ها که صبح یکشنبه روی موصل ریخته شد، آمده‌ است «زمان جشن گرفتن برای عراقِ عاری از داعش یا هرگونه عقیدۀ شیطانی» و «زمان پیروزی» فرا رسیده‌است.
ارتش در این اعلامیه خاطر نشان کرد: «در تدارک اقداماتی برای آزادسازی موصل و به‌ دست آوردن امنیت و ثبات در این منطقه هستیم.»
به شهروندان توصیه شده‌ است از حضور در برخی مناطق خاص شهر از جمله مواضع داعش خودداری کنند یا در خانه‌های خود بمانند. شمارۀ تماسی نیز در این اعلامیه ارائه شده تا مردم بتوانند فعالیت‌های داعش را گزارش دهند.
ستاد عملیات مشترک ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد روزنامه‌ها حاوی اخبار مهمی خواهند بود و در مورد «آخرین حقایق و پیروزی‌ها» اطلاع‌رسانی خواهند کرد.
گروه تروریستی داعش در تابستان ۱۳۹۳ به عراق حمله کرد و مناطقی را در شمال و غرب این کشور از جمله شهر موصل به اشغال درآورد.
ارتش عراق و نیروهای طرفدار دولت ماه‌هاست که خود را برای حمله به تروریست‌های داعش در موصل آماده می‌کنند.
براساس گزارش‌هایی که روز جمعه (۲۳ مهر) منتشر شد، نیروهای عراقی در تدارک برای حملۀ نهایی هستند و به گفتۀ ژنرال عثمان غانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق، سربازان عراقی منتظر دستور آغاز عملیات هستند.
در گزارش‌ها آمده است که براساس توافقات صورت گرفته، قرار است ابتدا نیروهای پیشمرگۀ کُرد حمله را آغاز ‎کنند و سپس نیروهای ارتش عراق به آن‌ها بپیوندند.
گفته می‌شود بین چهار هزار تا پنج هزار داعشی در موصل حضور دارند.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار