ارتقاء شاخصه‌های فرهنگ عمومی مورد توجه مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175648
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۷
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: اعمال و رفتارهایی در فرهنگ عمومی مشاهده می‌شود که  خط قرمز محسوب می‌شود که جامعه نسبت به آن حساس است و در صورت مشاهده واکنش نشان می‌دهد و به بیانی دیگر قانونگذار حوزه فرهنگ عمومی خود مردم هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد قاسمی در دیدار با سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین که صبح امروز در دفتر دادستانی قزوین صورت گرفت اظهار کرد: فرهنگ عمومی تعیین کننده سبک زندگی و روش‌هایی است که هر جامعه‌ای برای خود برگزیده است و بدون شک ارتقاء سطح کیفی زندگی بدون توجه به فرهنگ عمومی میسر نخواهد شد.

وی افزود: ارتقاء شاخصه‌های فرهنگ عمومی و فرهنگ شهرنشینی باید مورد توجه مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد و در تصویب و اجرای برنامه‌ها به صورت ویژه به این موضوع نگاه کنند هرچند که نقش مردم در قانونگذاری فرهنگ عمومی بسیار موثر است.

دادستان قزوین بیان کرد: اعمال و رفتارهایی در فرهنگ عمومی مشاهده می شود که  خط قرمز محسوب می شود که جامعه نسبت به آن حساس است و در صورت مشاهده واکنش نشان می‌دهد و به بیانی دیگر قانونگذار حوزه فرهنگ عمومی خود مردم هستند.

قاسمی افزود: رشد شهر نشینی و افزایش جمعیت اهمیت مدیریت در مسائل شهری را دو چندان کرده است و در این میان نقش مدیریت شهری برای اجرای برنامه ها و گام برداشتن در مسیر توسعه پایدار غیرقابل انکار است.

این مقام قضایی استان در ادامه به اهمیت موضوع مدیریت پسماند اشاره و خاطرنشان کرد: امروزه مدیریت پسماند یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه شهرنشینی محسوب می‌گردد و امروز تولید انواع پسماند امری اجتناب ناپذیر بوده و بی شک عدم توجه کافی به آن می‌تواند تأثیر زیادی در تخریب محیط زیست و طبیعت و سلامت انسانی داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: امروز در هر منصب و مقامی که باشیم باید خود را خدمتگزار مردم بدانیم و هدفمان نباید چیزی جز بهبود معیشت مردم باشد و اگر از مسیر خدمت رسانی دور شویم یقینا مسیر را گم کرده‌ایم و باید خدا را ناظر بر اعمال خود بدانیم چون روزی همه ما پاسخگو خواهیم بود.

قاسمی در پایان به اهمیت رعایت قانون اشاره و تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم با شفافیت در مسیر قانون حرکت کنیم و این تنها راهی است که می تواند ما را به هدف نهایی و موفقیت برساند و غیر از این هر راهی ما را به گمراهی خواهد برد.

امینی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین  نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از نوع و میزان خدمات رسانی این سازمان به شهروندان  گفت: در جریان خدمات رسانی ، تخلفاتی از سوی برخی افراد در زمینه تفکیک زباله و تخلیه پسماند ونخاله های ساختمانی مواجه می شویم که برای برخورد قانونی با متخلفینن نیازمند مساعدت سیستم قضایی می باشیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار