ارتقاء فرهنگ کتابخوانی با تدوین برنامه‌های فرهنگی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72107
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۲۰
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوين با اشاره به اينكه نگاه برنامه‌ای در حوزه کتاب بسیار باارزش بوده گفت: تدوین برنامه ها باید به ارتقاء فرهنگ کتابخوانی منجر شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در جلسه انجمن کتابخانه های استان قزوین با بیان اینکه تدوین برنامه ها باید به ارتقاء فرهنگ کتابخوانی منجر شود، اظهار کرد: نگاه برنامه‌ای در حوزه کتاب بسیار باارزش بوده و باید به کیفیت این حوزه اهمیت بیشتری داده شود.

استاندار قزوین با تاکید بر ساماندهی وضعیت کتاب در استان، تصریح کرد: در سطح استان از لحاظ تعداد کتابخانه ها کاستی وجود ندارد ولی بایستی یک اطلاعات جامعی در این خصوص اخذ شود تا براساس آن برنامه ریزی صورت گیرد.

روزبه با اشاره به ارزش گذاری بیشتر مطالعه کتاب توسط مروجان این امر در استان، بیان کرد:در این حوزه علاوه بر مطالعه بیشتر توسط متولیان امر بایستی ایده های نو و جدیدی نیز در این زمینه ارائه شود.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین استان تاکید کرد و گفت:مردم نسبت به ارزش و اهمیت کتاب در ایام گذشته توجه خاصی داشتند و آثاری که در دست داشتند را وقف می کردند و این امر دوباره بایستی در جامعه رواج یابد.

مهدی رمضانی مدیرکل کتابخانه های استان قزوین هم در این جلسه با اعلام اینکه سرانه مطالعه کشور ۱۸ دقیقه و قزوین حدود ۱۶ دقیقه است، افزود: در حال حاضر ۵۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار