ارتقاء کیفیت امدادرسانی در ایام نوروز/ آمادگی ۵۰۰ نیروی متخصص توسط سازمان هلال‌احمر استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96669
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین
شاخص : معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین گفت: 500 نفر از افراد ماهر و متخصص در طرح نوروزی به صورت ویژه برای مدت چهار روز بازآموزی شده‌اند.

حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین در گفت وگو اختصاصی با خبر‌نگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه یکی از شعارهای این سازمان رسیدن در حداقل زمان به محل حادثه است، اظهار کرد: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین، ۲۵ پایگاه امدادی در محورهای مواصلاتی فعال و روزانه ۱۵۰ نفر در مکان‌های پرخطر انجام وظیفه می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: ۳۱ آمبولانس، ۱۵ خودرو نجات، ۱۰ موتور آمبولانسی، یک فروند بالگرد، تیم‌های درمانی وامدادی در این ایام به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات هستند.

هاشمی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز کنترل هماهنگی عملیات در مرکز استان اذعان داشت: ۲ تیم واکنش سریع نیز به منظور ارائه خدمات در زمان حوادث طبیعی و غیر طبیعی به طور خاص در این ایام ۲۴ ساعته در حالت آماده باش هستند.

معاون امداد و نجات هلال احمر قزوین در خصوص برنامه سازمان در چهارشنبه آخر سال، عنوان کرد: هلال احمر هماهنگی‌های لازم با سایر ارگان‌ها به منظور آموزش و خدمت‌رسانی به شهروندان را انجام داده است.

وی با اشاره به کیفی‌سازی اقدامات سازمان برای ارائه خدمات بهتر، بیان کرد: پیش از شروع طرح‌ها با افرادی که در ارتباط مستقیم با حوادث‌اند جلسات توجیهی، آموزش‌، مانوربرپا کرده و با برطرف سازی عیوب تجهیزات، انبار، ساختاری و سازمان‌دهی نیروی انسانی سعی در مرتفع سازی مشکلات برای بهبود خدمات داشته‌ایم.

این مسئول با بیان اینکه سازمان هلال احمر به عنوان متولی کمیته امداد و نجات در سفرهای نوروزی است، گفت: این اقدامات به منظور کاهش زمان حضور در محل حادثه و ارائه خدمات با کیفیت، مطلوب و تاثیرگذار است.

هاشمی با اشاره به تعداد افراد آموزش دیده، ابراز کرد: ۵۰۰ نفراز افراد ماهر و متخصص در این طرح به صورت ویژه برای مدت چهار روز بازآموزی شده‌اند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان با بیان وجه تمایزات سازمان هلال احمربا سایر ارگان‎‌ها، ابراز کرد: ارائه برخی خدمات امداد و نجات در حوزه پایگاه‌های جاده‌ای، اسکان مسافرین در راه مانده یا دچار نقص فنی و تهیه اقلام زیستی و تغذیه آنان و حضور آمبولانس‌هایی به منظور پشتیبانی از فوریت‌های پزشکی، نقش کلیدی در محورها ایفا می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه سازمان مسئولیت امداد و نجات را نیز بر عهده دارد باید تجهیزات، نیروی انسانی و مدیریت نیز به روز و شبه نظامی باشد.

وی با بیان اینکه این خدمات باید با کیفیت و بدون منت باشد، بیان کرد: اگر در این فضا یک نفر کمتر آسیب ببیند ما رسالت خود را به عنوان سازمان بشر دوست به انجام رسانده‌ایم.

هاشمی افزود: مردم با رعایت نکات ایمنی می‌توانند به متولیان کمک کنند تا با جدیت و انگیزه خدمات خود را ارائه دهند.

انتها پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار