اردوغان دومین دیکتاتور جهان شد! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91439
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
شاخص : در نظرسنجی برای انتخاب دیکتاتورها، ابوبکر البغدادی نفر اول شد و اردوغان هم با فاصله اندکی رتبه دوم را از آن خود کرد.
به گزارش پایگاه شاخص ،یک نظرسنجی برای انتخاب دیکتاتور سال ۲۰۱۵ توسط بخش خارجی رادیوی دولتی هلند که از سال ۱۹۲۶ برنامه پخش می کند، برگزار شد.”ادوارد نظرسکی” مدیر عامل سازمان عفو بین الملل در هیئت نظارت برگزاری این نظرسنجی حضور داشته است. همچنین پروفسور “ریانا لستچرت” از دانشکنده حقوق دانشگاه ” تیلبورگ” و “فرانک اسکاپر” نویسنده کتاب “ویروس دیکتاتوری” از دیگر اعضای هیئت نظارت بودند.

هیئت داوری این نظرسنجی هفت نفر را به عنوان کاندیدای دیکتاتوری در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد که نام پوتین رئیس جمهور روسیه، عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر و اردوغان رئیس جمهور ترکیه هم در بین این اسامی بودند.

این نظرخواهی از روزنامه نگاران، حقوق دانان و دیگر متخصصان در این حوزه صورت گرفت که در نتیجه البغدادی به دلیل استفاده بیش از حد از قدرت با وجود عدم حضور علنی و تاثیر زیاد بر روی افراطی گری جوانان، نفر اول در میان دیکتاتوران جهان تشخیص داده شد.

دلیل دیگر اتتخاب البغدادی، تلاش او برای تاسیس خلیفه گری و تشکیل دولتی فراتر از مرزها ذکر شده است.

بنابراعلام رادیوی هلند، دومین دیکتاتور انتخاب شده، اردوغان بود که مورد قضاوت مردمی قرار گرفت و با آرادی بالای سوال شوندگان، دومین دیکتاتور سال انتخاب شد.

منبع: ابنا
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار