ارزیابی بیش از ۱۷ هزار نوآموز قزوینی در طرح سنجش سلامت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59032
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۲۸
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در اجرای طرح سنجش سلامت بیش از 17 هزار کلاس اولی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سالار قاسمی از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به تحصیل از ۱۶ خرداد ماه سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: در اجرای طرح سنجش سلامت بیش از ۱۷ هزار کلاس اولی که در سال ۹۵-۹۴ راهی کلاس‌های درس می‌شوند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که اولیاء باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به انجام این سنجش سلامت فرزندان خود داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان برنامه‌ای کشوری است که از طریق آن هر ساله نوآموزان آماده ورود به دبستان، با ابزارهای استاندارد در دو مرحله غربالگری و تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

این مسئول تاکید کرد: در اجرای طرح سنجش سلامت کلاس اولی‌ها، سلامت حسی، جسمی، هوشی و رفتاری نوآموزان مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.

قاسمی اعلام کرد: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان در ۱۳ پایگاه اولیه غربالگری و یک پایگاه تخصصی انجام خواهد شد.

وی در انتها افزود: در زمستان سال گذشته برای نخستین بار با اجرای آزمایشی طرح سنجش بالغ بر سه هزار نوآموز پیش‌دبستانی شهر قزوین مورد ارزیابی قرار گرفتند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار