ارزیابی ۲۰ هزار نوآموز قزوینی در سال جاری
کد خبر: 103854
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۵:۰۰
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی:
شاخص : رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه سال گذشته 19 هزار و 646 نوآموز در مدارس ثبت نام کرده اند، گفت: از کل نوآموزان غیر ایرانی 2.7 درصد افغان‌ها و 0.07 درصد نیز دیگر ملیت‌ها را به خود اختصاص داده بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش  صبح امروز با حضور مدیرکل محترم آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، اداره کل بهزیستی و جمعی از مسئولین استانی در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

احمدی با اشاره به اینکه طرح سنجش نوآموزان طی ۲۲ سال پیاپی اجرا می‌شود، اظهار کرد: این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در ۱۵ پایگاه ثابت و در ۲ پایگاه سیار استان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی با اعلام اینکه این طرح از ۱۶ خرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیون نوآموز در کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند و امسال نزدیک به ۲۰ هزار نفر در استان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

این مسئول هدف از اجرای این طرح را؛تشخیص و پیشگیری به هنگام، تعیین جایگاه آموزشی مناسب برای نوآموزان، تامین بهداشت روانی والدین، غربالگری بیماری های جسمی و روانی در ۸۷۰ پایگاه در سراسر کشور عنوان کرد.

احمدی خاطرنشان کرد: این ارزیابی ها شامل بینایی، شنوایی، اختلالات رفتاری و گفتاری، نارسایی جسمی و حرکتی، واکسیناسیون ومعاینات دهان و دندان است.

وی با اشاره به تنها پایگاه تخصصی در استان، گفت: این پایگاه واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی طبقه فوقانی دبستان شاهد شهید فهمیده  برای ارائه خدمات به اولیا نوآموزان آماده خواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: مشکلات ۳۴۲ نفر از دانش‌آموزان در سال گذشته شناسایی شده و تحت پوشش اداره استثنایی  آموزش و پرورش استان قزوین قرار گرفته اند.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته ۱۹ هزار و ۶۴۶ نوآموز در مدارس ثبت نام کرده اند،اضافه کرد: از کل نوآموزان غیر ایرانی ۲٫۷ درصد افغان‌ها و ۰٫۰۷درصد نیز دیگر ملیت‌ها را به خود اختصاص داده بود.

احمدی با اشاره به نحوه ثبت نام عنوان کرد: امسال برای دومین سال متوالی سنجش به صورت اینترنتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی در انتها با معرفی سامانه ثبت نام نوآموزان برای طرح سنجش، بیان کرد: ثبت نام طرح سنجش فقط از طریق مدیران مدارس صورت می گیرد و از ۹ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار