از برگزاری مراسم عزا در ماه ربیع الاول تا برپایی سوگواری با کف و سوت و حضور دختران با آرایش نامتعارف - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85831
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
حاشیه‌های نشست اصلاح طلبان استان با حضور دکتر عارف؛
شاخص : عصر روز گذشته نشست اصلاح طلبان قزوین با حضور دکتر محمدرضا عارف همراه با حاشیه هایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص،  نشست اصلاح طلبان استان به مناسبت ایام سوگواری رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با یک روز تاخیر در ماه ربیع الاول! با حضور محمدرضا عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاون اول دولت اصلاحات و بزرگان اصلاح‌طلب قزوین روز گذشته ۲۲ آذر برگزار شد.

برنامه با اشعاری توسط مجری در مدح (شیخ و میر مه رو) و (سفیر آزادی انسان ها) آغاز شد و اذعان مجری مبنی بر اینکه این مدح و ثنا هدیه ای بود به پیشگاه پیامبر اکرم، نقابی شد بر ایهام موجود در بند بند متن خوانده شده.

مدیریت سالن جلسه به عهده پسران و به خصوص دخترانی (که باز هم زیر تیغ استفاده ابزاری تبلیغی رفته بودند) با تیپ های خاص مانند: لباس و شال گردن سبز، آرایش شدید صورت و موها به رنگ سبز و … بود و این نوع پوشش و شادی در مراسم گویا با محتوا و هدف برگزاری این نشست  ارتباطی نداشت.

دکتر محسن بهشتی‌سرشت عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و مدیر گروه تاریخ انقلاب اسلامی، اولین سخنران این جلسه صحبت هایش را با اشاره به سوابق دکتر عارف به عنوان یکی از مدیران ارشد در طول انقلاب، نظام و در دانشگاه ها شروع کرد.

وی با بیان اینکه این زمستان هم با انتخابات اسفند ماه بهار خواهد شد، گفت: رقم خوردن بازی باخت باخت در سال ۸۸ باعث افسردگی و دلسردی اصلاح طلبان شد اما اقدامات حکیمانه دکتر عارف مایه آب شدن یخ‌های یأس و نا امیدی بود.

بهشتی‌سرشت با اشاره به گزارشی از عملکرد اصلاح طلبان استان، عنوان کرد: مرکزیت سازمان اصلاح طلبان در قزوین با مدیریت آقایان علیخانی، قوامی و تاکندی اداره و جلسات شورای دبیران احزاب سیاسی به صورت هفتگی و ماهانه در منزل آقای قوامی تشکیل می شود و روزنامه ها، سایت ها و فضای مجازی پتانسیل بالایی برای پیشرفت اصلاح طلبان دارد.

مجری برنامه که انگار برای دعوت سخنران بعدی بین دو راهی مانده بود با چندبار جابه جایی نام‌های علیخانی و قوامی منتظر نتیجه تعارفات بین دو شخصیت شد و بلاخره آقای قوامی را به روی سن دعوت کرد.

قوامی با بیان اینکه عارف سرمایه بزرگی برای کشور و جریان اصلاحات است، با حکایات و پندهایی فعالان و حامیان اصلاحات را به صبر و حوصله برای کسب موفقیت و مشاهده نتایج فعالیت هایشان توصیه کرد.

وی در حالی که نگاهش از پشت تریبون به دکترعارف دوخته شده بود با مطرح کردن این کنایه که حزب رقیب نماز و مسلمانی ما را قبول ندارند و خود را جزء ملائکه زمین و آسمان می دانند سخنانش را پایان داد و با کف و سوت حاضرین همراه شد.

عده ای با شعار «اصلاحات زنده باد، عارف پاینده باد» معاون اول دولت اصلاحات را برای شروع سخنرانیش همراهی کردند. چند دقیقه‌ای از صحبت‌های وی در زمینه سیر سیاست‌گذاری انتخابات نگذشته بود که عکس‌هایی از میرحسین موسوی و خاتمی و پوسترهایی با نوشته‌های « خاتمی حذف شدنی نیست»، « خاتمی را حذف می‌کنید، حضوش را در قلب‌ها چه می‌کنید؟» و « رفع حصر یک مطالبه ملی است» توسط پسران و دختران با پوشش و آرایش نامتعارف بالا برده شد.

دکتر عارف در چنین فضایی آرام و با خونسردی کامل به صحبت‌هایش ادامه داد و در پایان با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین راهبرد در انتخابات کسب اکثریت مجلس است، نزدیک شدن به اذان مغرب را متذکر و با خلاصه کردن مطالبش صحنه را ترک کرد اما هم زمان با آن جمعی از جوانان در قسمت فوقانی سالن شعار « مرگ بر فتنه گر» و « ما بی شماریم » سر دادند که با فریادهای «مرگ بر معترض » و استفاده از کلمات رکیک از سوی گروه مخالف مواجه شد.

تشنج ایجاد شده در سالن با درگیری‌های لفظی و میان‌جیگری اشخاص نامعلوم پایان یافت این در حالی بود که بزرگان مجلس بی اعتنا و به دور از اتفاقات در جایگاه خود مشغول صحبت بودند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار