از نذر برای مرمت امامزاده روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر
کد خبر: 106348
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۳۸
شاخص : حاج محمود مهمان برنامه امشب ماه عسل نذر کرد تا اگر تنها فرزندش از اسارت جنگ باز گردد، امامزاده شهرشان را مرمت کند.

به گزارش شاخص نیوز؛ بیستمین قسمت از برنامه ماه عسل در روز شهادت حضرت علی(ع) با دعای فرج و تیتراژ ابتدایی برنامه آغاز شد. بعد از پخش پشت صحنه برنامه دیروز علیخانی از حاج محمود و پسرش برای حضور در قاب ماه عسل دعوت کرد.
«حاج محمود» مردی است که هر سال برای ده الی پانزده خانواده جهیزیه تهیه می‌کند تا دختران روستایشان بدون دردسر به خانه بخت بروند.

از نذر برای مرمت روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر

مهمان امشب ماه عسل در ابتدا گفت: ازدواج کردم و تنها یک پسر داشتم. همین پسرم به جبهه می‌رود و اسیر می‌شود. من به طور کل متلاشی شدم و فقط گریه می‌کردم. یک نذر کردم «یا امام رضا(ع)» اگر پسرم برگردد در امامزاده روستایم را بازسازی می‌کنم، تا اینکه بعد از هشت سال من به آرزویم رسیدم.
در ادامه برنامه مستندی از مراحل مرمت امامزاده روستای یل آباد در نزدیکی ساوه پخش شد.
حاج محمود اظهار داشت: من بچه پولدار نیستم، بلکه با همکاری مردم روستا این کار انجام شد. از طرفی باید مردم باورت داشته باشند و صرفاً نماز خواندن در امامزاده ملاک نیست، باید گره گشایی انجام شود.

از نذر برای مرمت روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر

وی با اشاره به اینکه بهترین عبادت خدمت است، افزود: هرسال ۱۴ جهیزیه آماده می‌کنیم و کارهایی که انجام می‌دهیم، لذت می‌بریم.
علیخانی سؤال کرد: شما چه کاری می‌کنید که همه با اشاره شما کار انجام می‌دهند؟
حاج محمود میگوید: من برای پرونده های مختلف به دادگاه‌ها می‌روم و سعی میکنم که مشکلات جوانان را حل کنم. در مسائل مالی هرکاری از دستم برمی آید انجام می‌دهم تا مشکلات شان بزرگ نشود.
مسعود پسر حاج محمود عنوان کرد: پدرم همه پول خود را برای روستا و امامزاده خرج کرده است و الان سرمایه دارترین فرد در روستا است، چراکه مورد اعتماد مردم است.

از نذر برای مرمت روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر

حاج محمود گفت : در شب شهادت امام علی (ع) هستیم و به نظرم اگر فقط یک خصلت از امیرالمؤمنین(ع) را دریافت کنیم، برای ما کافی است.
علیخانی پرسید: اگر پسرت از اسارت برنمی گشت، شما باز امامزاده را مرمت می کردید؟
حاج محمود جواب داد: از بچگی به یل آباد و امامزاده علاقه داشتم، اما موقعیت فراهم نبود. اگر هم پسرم هم برنمی گشت باز این کار را انجام میدادم. امامزاده باعث شد مردم کنار هم جمع شدند.
حاج محمود در بخشی از صحبت هایش اظهار داشت: زمانی که میخواستم به ماه عسل بیایم همه گفتند علیخانی اجازه نمیدهد صحبت کنی اما الان که آمدم، فهمیدم اینطور نیست.

از نذر برای مرمت روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر

حاج محمود از احترامی که مردم روستا به وی میگذارند، گفت: جوانان جلوی من سیگار نمی‌کشند و مشکلاتشان را با من باز گو می‌کنند. همچنین به کمک مردم و شورا روستا درمانگاه، ورزشگاه، آتش‌نشانی و آسفالت خیابان و پارک را درست کردیم.
وی خاطرنشان کرد: ما همه گرفتاری هایمان حل شده و من تمام تلاشم را کردم که مشکلات روستا حل شود. فقط یک مشکلی باقی مانده و آن هم دیگر ما نمی‌توانیم کاری کنیم و دولت باید کمک کند. از رئیس جمهور خواهش میکنم فکری به حال جاده ما کند.
در ادامه مستندی از بخشش یک اعدامی توسط صحبت‌های حاج محمود با خانواده مقتول پخش شد.

از نذر برای مرمت روستا تا نجات جوان اعدامی/ مردی که علی‌وار زندگی کرد + تصاویر

بعد از پخش مستند خانواده‌ای که  فرزندشان مورد بخشش قرار گرفته بود، در برنامه حاضر شدند و از محبت‌های حاج محمود صحبت کردند.
در پایان حاج محمود گفت : اگر علی وار حرف می‌زنید همان طور هم عمل کنید. از شما هم به خاطر برنامه ماه عسل تشکر میکنم و امیدوارم همه افرادی که باز نشسته شدند به روستای خود برگردند و آنجا را آباد کنند، چراکه لذت این کار از آپارتمان نشینی بیشتر است.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار