ایران جانبی

» استانداری‌ها تدابیر پیشگیرانه را با جدیت اجرایی نمایند
کد خبر: 205001
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
در پی اعلام پیش بینی فعاليت سامانه‌هاي بارشي از روز پنجشنبه؛
شاخص : رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بر ایجاد آمادگی، در زمینهٔ مقابله با حوادث احتمالی و وقوع سیلاب تاکید نمود.

معاون عمرانی وزیر کشور در این بخشنامه خواستار حفظ و ارتقاء آمادگی و حضور مؤثر و مداوم کلیه معاونین، مدیران و رؤسای سازمان‌های ذیربط شهرداری‌ها ودهیاری‌های تابعه در ایام تعطیل برای مقابله با حوادث احتمالی شده است.

جمالی نژاد همچنین بر بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده در شهر‌ها و روستا‌ها و انجام اقدامات پیشگیرانه، آمادگی، پایش و نظارت مستمر ستاد مدیریت بحران شهرداری و سایر سازمان‌های خدمات رسان به ویژه سازمان آتش نشانی و دیگر حوزه‌های معاونت خدمات شهری تاکید نموده است.

بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهر‌ها و روستا‌ها از منظر آسیب پذیری از سیلاب‌های احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری و دفع آب‌های سطحی و بازدید از تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهر‌ها و روستا‌ها به ویژه پل‌ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌های عبوری، از دیگر موضوعات بخشنامه معاون عمرانی وزیر کشور است.

جمالی نژاد همچنین بر پیش بینی فضای مناسب برای افراد فاقد سرپناه و کارتن خواب با لحاظ شرایط بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر به ویژه کرونا ویروس تاکید نمود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار