دولت تدبیر و امید به دنبال پیروزی جناح خاصی در انتخابات نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82286
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۰۲
قائم مقام و سخنگوی وزیر کشور:
شاخص : حسینعلی امیری با بیان اینکه استاندار موظف به اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید است افزود: دولت به دنبال پیروزی جناح خاصی در انتخابات آتی نیست.

به گزارش شاخص‌نیوز، حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار جدید قزوین با اشاره به نظریه های دموکراسی در جوامع مختلف گفت: بسیاری از نظریه پردازان، دموکراسی را به جهان غرب نسبت می‌دهند اما این امر به طور واضح در دین مبین اسلام وجود دارد.

وی افزود: با نگاه عمیق در تاریخ اسلام، دموکراسی را در دو حکومت پیامبر اکرم(ص)، امام علی(ع) و آیات قرآن کریم خواهیم یافت.

سخنگوی وزیر کشور با تاکید بر اینکه مردم سالاری دینی به هیچ عنوان پرورش یافته فرهنگ غربی نیست، اظهار کرد: در قانون اساسی جمهوری‌اسلامی که حاصل مبارزات و جانفشانی‌های ملت ایران به رهبری امام راحل است، توجه به رأی مردم و انتخاب مدیران از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است.

وی در ادامه گفت: رهبری که عالی‌ترین مقام در کشور ایران است به طور غیر مستقیم با رأی مردم انتخاب می‌‍‌شود و این نوع انتخاب در خیلی از کشورها اینگونه است.

این مسئول با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت‌ها بر اساس تکلیف واگذاری می‌شود و چیزی به عنوان سهم خواهی در انتخاب کسی قائل نیستیم توضیح داد: با تغییر دولت، گردش رتبه و مسئولیت ها امری طبیعی است و گرفتن مسئولیت از مرتضی روزبه و نهادن آن بر دوش فریدون همتی اتفاق عجیب و غریبی نیست.

امیری با اشاره به زحمات بی دریغ آقای روزبه طی دو سال خدمت در سمت استاندار قزوین، گفت: نباید چنین شائبه ای ایجاد شود که شاید نقص و ایرادی در شخصیت استاندار سابق بوده که باعث این تغییر شده است؛ نه تنها این تفکر غلطی است بلکه آقای روزبه همه توان خود را در راه توسعه استان به کار برده است.

سخنگوی وزارت کشور به نقل از رحمانی وزیر کشور، اعلام کرد: آقای روزبه در هر جایی که علاقه مند به خدمت هستند از جمله دولت و وزارت کشور، پذیرای استفاده از ظرفیت ها و تجربه های او هستیم.

وی با ابراز اینکه رصدهایی از سوی دولت در وضعیت کشور صورت گرفته است، عنوان کرد: دولت به این نتیجه رسید که برای پیشرفت امور استان و تسریع در سیاست های دولت، این تغییر انجام گیرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به سوابق همتی ، تصریح کرد: استاندار جدید قزوین صلاحیت، لیاقت و شایستگی خود را در بخش‌های مختلفی که خدمت کرده به اثبات رسانده است.

امیری گفت: باتوجه به ظرفیت‌های بالای انسانی، صنعتی ، اقتصادی، فرهنگی و تاریخی در استان قزوین به کارگیری یک نیروی با تجربه مانند همتی برای رسیدگی به امور استان امری واجب به نظر می‌رسید.

وی با اشاره به سخنان وزیر کشور افزود: بر طبق نامه حضرت علی(ع) به مالک، بهترین سرمایه یک مدیر کردار خداپسندانه اوست.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه ابراز کرد: احترام و مردم داری و همکاری با مدیران استانی و دسترسی آسان مردم به ویژه فقرا به استاندار باید در رأس فعالیت‌های همتی قرار گیرد.

این مسئول خاطر نشان شد: باتوجه به این که طرح برجام پس از یک دوره سخت با تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش تیم دولت به سرانجام رسید و اکنون که در پسابرجام و پسا تحریم قرار داریم باید در پیشبرد اقتصاد مقاومتی در استان اقدامات لازم صورت گیرد.

امیری با بیان این که دولت تدبیر و امید دولت فراجناحی است به استاندار جدید ابلاغ کرد: استاندار موظف به اجرای سیاست‌های دولت و اجرای نقش پدر برای تمام جوانح سیاسی اعم از اصلاح طلب، اصول گرا و اعتدال گرا است.

وی اضافه کرد: تعامل قانونی، همدلی و همزبانی با نیروی انتظامی، نمایندگان در مجلس شورای اسلامی ،قوه قضایه، روحانیت و نهادهای مردمی باید در دستور کار استاندار جدید قرار گیرد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات پرشور بیان کرد: دولت به دنبال پیروزی جناح خاصی در انتخابات نبوده و از استاندار جدید قزوین انتظار می‌رود برنامه‌ریزی دقیقی برای برگزاری انتخابات پرشور داشته و در راستای پاسداشت حق‌الناس که در این حوزه رأی مردم است، تلاش کند.

امیری در پایان تاکید کرد: تعامل با هیئت نظارت شورای نگهبان و اداره استان بر اساس برنامه ریزی علمی با شاخص های قابل اندازه گیری از مهم ترین وظایف استاندار جدید خواهد بود.

انتهای پیام /۱۳۰۰/پ۱

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “دولت تدبیر و امید به دنبال پیروزی جناح خاصی در انتخابات نیست”

  1. دیان گفت:

    آقای معاون وزیر ، ملت ایران در این ۲/۵سال حکومت دولت روحانی کاملا به فراجناحی بودن دولت و اعتدال مورد ادعای شما پی برده است .حتما” نظرات شیخ فتنه چی و شیخ آقاخان بزرگ و مابقی عوامل آنها در این تغییر نقش نداشته اند و عمل دولت در این قضیه فقط خدا و حمایت از مردم استان بوده و بس .!!!!!!!!!.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار