استان قزوین از نظر بودجه در انتهای جدول قرار دارد/ دولت مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111598
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک گفت: استان قزوین از مزیت‌های ویژه‌ای برخوردار است اما متاسفانه از نظر اخذ بودجه و اعتبار در انتهای جدول قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک روز گذشته در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به لزوم باز تعریف در بودجه استان اظهار کرد: چیزی که ما از دولت محترم انتظار داریم اجرای عادلانه بودجه و اعتبارات است.

وی با اشاره به اینکه تنها ۲۵درصد از درآمدها به استان بر می‌گردد، افزود: استان قزوین هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد که از این مقدار ۳۰۰ میلیارد تومان به خود استان باز می‌گردد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک یادآورشد: همزمان با استان شدن قزوین به واسطه شرایط ویژه‌ای که وجود داشت ما هیچ اعتبار و بودجه‌ای در خصوص ویژگی و هزینه راه‌اندازی دریافت نکردیم و تنها تابلوهای شهرستان تبدیل به استان شد.

رییس کمیسیون اصل نود بیان کرد: استان قزوین از مزیت‌های ویژه‌ای برخوردار است اما متاسفانه از نظر اخذ بودجه و اعتبار در ته جدول قرار دارد.

محمدی عنوان کرد: دشت قزوین بیش از ۴۰۰ هزار هکتار اراضی حاصلخیز کشاورزی دارد که موقعیت بی‌نظیر به وجود آورده است که به واسطه اهمیت آن در گذشته ۱۴۰۰ کیلومتر انشعاب آب از سد طالقان کانال‌کشی شده است.

در اجرای طرح سدهای استان کم لطفی شده است

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات دشت قزوین راه‌های بلند مدت و میان مدت وجود دارد، افزود: باید در ایجاد سد‌های الموت رود و شاهرود که قبلا در حوزه استان قزوین تعریف شده بود اما وزارت نیرو این طرح را در سطح کلان ملی می‌دانست، بازنگری جدی شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک اضافه کرد: متاسفانه در خصوص سدهای دیگر استان هم کم لطفی شده و ما هیچ آب سطحی جمع آوری نمی‌کنیم و تمام منابع آب ما متکی به منابع زیرزمینی است و ما شاید تنها استانی هستیم که این وضعیت را دارد؛ برای آبیاری تحت فشار هم باید بودجه مناسبی اختصاص داده شود.

رییس کمیسیون اصل نود عنوان کرد: پروژه شتابگر ملی که ۷ هزار شغل ایجاد و قزوین را به مرجعیت علمی در خاورمیانه تبدیل می‌کند اما بودجه بسیار اندکی دارد و به زحمت ردیف آن را در قانون بودجه سال جاری حفظ کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: گندم کاران استان با مشکلاتی روبه رو هستند و روزی نیست که برای دریافت مطالبات خود به ما مراجعه نکنند و از دولت درخواست می‌کنیم در این عمر تسریع شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی افزود: نگرانی که در خصوص طرح به‌یاب دولت وجود دارد این است که اعتبارات تخصیص یافته از مسیر اصلی خود خارج شود و انتظار داریم نظارت جدی در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار