استان قزوین با مشکل کمبود آرد مواجه است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116949
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۲۳
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین:
شاخص : سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: در حال حاضر سهمیه آرد استان بر اساس هر کیلو 200 تومان است که با توجه به حضور کارگران فصلی، دانشجویان و افاغنه این میزان کافی نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین در  آیین تکریم و معارفه مدیر کل جدید اداره غله و خدمات بازرگانی استان قزوین که پیش از ظهر امروز در مجموعه باغستان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های عظیم استراتژیک و حمل و نقل استان باید تولیدات بخش کشاورزی را به ۵ درصد افزایش دهیم.

وی افزود: نباید از اولویت‌های بخش کشاورزی غافل شد، باید روی محصولات استراتژیک همچون تولید گندم دقت بیشتری داشت .

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری تصریح کرد: استان قزوین با تولید ۳۰۰ هزار تن و خرید ۲۶۴ هزار تن گندم در سال جاری رکود تولید و خرید گندم را در یک دهه گذشته شکسته است.

این مسوول با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط دولت گفت : خرید تضمینی گندم موجب ترغیب کشاورزان به تولید و تحویل محصولات به دولت می‌شود.

حبیبی با بیان مشکل کمبود سهمیه آرد استان عنوان کرد: در حال حاضر سهمیه آرد استان بر اساس هر کیلو ۲۰۰ تومان است که با توجه به حضور کارگران فصلی، دانشجویان و افاغنه این میزان کافی نیست.

وی تاکید کرد: افزایش ظرفیت انبارهای ذخیره غلات در استان با شرایط استاندارد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری در پایان افزود: با توجه به شرایط اقلیمی استان بستر مستعد در بخش کشاورزی فراهم است از این رو کشاورزی برجسته ترین فعالیت استان محسوب می شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار