استان قزوین تامین‌کننده ۵درصد از نیاز محصولات دامی و طیور کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166891
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۰۸
رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین:
شاخص : رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: به طور میانگین 5 درصد از تولیدات محصولات دامی و طیور استان قزوین، تامین کننده نیاز کشور است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه خمسه رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل دامپزشکی قزوین که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد اظهار کرد: قزوین به عنوان قطب کشاورزی کشور ۱درصد از خاک ایران را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بیش از ۴ درصد از تولیدات باغی، زراعی و دامی کشور در استان قزوین تولید می‌شود و دارای ۸۰ هزار بهره بردار به ویژه در حوزه‌های دام و طیور است.

رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین ابراز کرد: ۲۲ درصد از اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است و بیش از ۵۰۰ واحد پرورش دام سبک و سنگین در سطح استان وجود دارد.

*تولید سالانه بیش از ۶۰ هزار تن گوشت مرغ در استان قزوین

این مسئول با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزار تن گوشت قرمز در استان قزوین تولید می‌شود افزود: بیش از ۱۰میلیون و ۵۰۰ قطعه مرغ گوشتی در استان پرورش داده می‌شود که سالانه بیش از ۶۰ هزار تن گوشت مرغ در قزوین تولید می‌شود.

وی عنوان کرد: ۶۲ واحد مرغ تخم‌گذار در استان فعالیت می‌کنند که ظرفیتی بالغ بر ۸ میلیون و ۸۰۰ قطعه را دارا هستند و از قطب‌های مطرح تولیدکننده تخم مرغ کشور محسوب می‌شویم.

خمسه با بیان اینکه سالانه ۱۲۳هزار تن تولید شیر را در استان داریم یادآور شد: استان قزوین رتبه ۴ تولید تخم مرغ، رتبه اول تولید مرغ اجداد تخمگذار، رتبه ۴ تولید مرغ تخمگذار، رتبه ۴ مرغ مادر تخمگذار، رتبه ۶ تولید مرغ مادر گوشتی و رتبه ۱۱ تولید شیر را در سطح کشور دارد.

*وجود ۶۰۰ دانش آموخته دامپزشکی در استان قزوین

این مسئول با اشاره به اهمیت جایگاه دامپزشکی در کشور گفت: به طور میانگین ۵ درصد از تولیدات محصولات دامی و طیور استان قزوین، تامین کننده نیاز کشور است.

رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: علاوه بر کمیت و امنیت غذایی نیز کیفیت موادغذایی هم از اهمیت برخوردار است که اهمیت جایگاه دامپزشکی را مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ دانش آموخته دامپزشکی در استان وجود دارد گفت: تاسیس آزمایشگاه مرجع دامپزشکی در قزوین یکی از جنبه‌های مثبت در استان است.

خمسه تصریح کرد: از مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین انتظار داریم با وجدان کاری و تعهد اخلاقی برای رسیدن به اهداف مورد نظر در این حوزه تلاش کند.

این مسئول عنوان کرد: انتخابات نظام دامپزشکی استان در بلاتکلیفی به سر می‌برد که انتظار داریم امسال تعیین تکلیف شود و از بخش خصوصی هم استفاده بهینه برده شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار