استان قزوین جایگاه ویژه ای در تامین امنیت غذایی کشور دارد
کد خبر: 118433
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۴
رییس سازمان جهادکشاورزی استان :
شاخص : رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت :قزوین با تولید محصولات کشاورزی توانسته جایگاه ویژه ای در امینت غذایی برای خود ، استان تهران و سایر استانها ی کشور ایجاد کند .

به گزارش شاخص نیوز؛ علی اکبر متقی فرد رییس جهاد کشاورزی استان قزوین  صبح امروز در بازدید از آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی استان که با حضور فریدون همتی استاندار قزوین،دکتر نقیبی مدیر کل دامپزشکی و معاونین و مدیران این اداره کل انجام شد با اشاره به عملکرد اداره کل دامپزشکی استان در کنترل بیمارهای دام و طیور ،اظهارکرد:دامپزشکی از مجموع حاکمیتی است که توانسته در تمامی مسائل دام ، طیور و فرآورده های دامی وارد و موفقیت‌های بسیاری نیز بدست آورد.

متقی فرد اضافه کرد: پیوستن سازمان نظام دامپزشکی به این مجموعه و استفاده از دامپزشکان مجرب بخش خصوصی موجب رشد و بالندگی این بخش نیز شده است.

وی در ادامه به قابلیت های استان قزوین در زمینه تولید محصولات دام و طیور اشاره کرد و گفت : در استان قزوین سالانه ۶۵ هزار تن گوشت مرغ ، ۶۰ هزار تن تخم مرغ ، ۲۵ هزار تن گوشت قرمز و۰ ۶۰ هزار تن شیر خام تولید می شود .

متقی فرد در پایان بر لزوم تولید محصول سالم و بهداشتی برای تامین امنیت غذایی مردم تاکید کرد .

بهمن نقیبی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در ادامه این بازدید اظهارکرد: در آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی استان سالانه بیش از ۱۳ هزار آزمایش انجام می شود .

نقیبی افزود : این آزمایشگاه علاوه بر ارائه خدمات دامپزشکی و نظارت بر مواد غذایی در استان قزوین به سایر استانهای کشور نیز خدمات بهداشتی و تامین امنیت سلامت غذایی ارائه می دهد .

وی در پایان اشاره کرد؛ در سال گذشته ۱۸۹ هزار بازدید از مراکز عرضه و تولید مواد پروتئینی و غذایی انجام شده که از این تعداد ۱۸۴ تن مواد بعلت مجاز نبودن معدوم شد .

آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی استان در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۸۶ متر مربع در دو طبقه در سال ۱۳۹۱ احداث و راه اندازی شده که درزمینه تشخیص طبی و سلامت مواد غذایی ، دام و طیور فعالیت دارد.

منبع:  روابط عمومی جهادکشاورزی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار