استان قزوین همزمان با روز عرفه میزبان 2 شهید دفاع مقدس خواهد شد
کد خبر: 113151
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۰۹
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
شاخص : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: استان قزوین در روز عرفه میزبان ۲ شهید دفاع مقدس خواهد بود و مراسم برائت از مشرکین با حضور عطرآگین این شهدا برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ پاسدار مهدی طاهرخانی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین صبح امروز در جلسه هماهنگی مراسم برائت از مشرکین و استقبال از پیکر شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: امسال زائران ایرانی به دلیل بی کفایتی آل سعود توفیق حضور در مناسک حج و برائت از مشرکین که هر ساله با پیام مقام معظم رهبری در محل عرفات برگزار می‌شد را پیدا نکردند.

وی افزود: امسال مراسم برائت از مشرکین و سالگرد شهدای منا همزمان با دعای عرفه و با حضور عطرآگین دو شهید دفاع مقدس در قزوین برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اضافه کرد: تعداد ۱۱۴ شهید دفاع مقدس اخیرا تفحص شده و قرار است در سراسر کشور و شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها توزیع شوند.

این مسوول در ادامه گفت: استان قزوین در روز عرفه میزبان ۲ شهید دفاع مقدس خواهد بود و  مراسم برائت از مشرکین نیز در همین روز برگزار خواهد شد.

طاهرخانی با بیان اینکه یکی از شهدا به شهرستان تاکستان منتقل خواهد شد، ابراز کرد: مسوولین و مردم استان قزوین صبح روز یکشنبه ۲۱شهریور ماه ساعت ۱۰ در ورودی شهر قزوین، مقابل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از این ۲ شهید بزرگوار استقبال خواهند کرد.

وی ادامه داد: پیکر یکی از این شهدا به شهرستان تاکستان منتقل و شهید دیگر به منظور برگزاری دعای عرفه در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) در جایگاه ویژه‌ای قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با بیان اینکه این مراسم همراه با پخش زنده از شبکه استانی خواهد بود، گفت: مراسم تشییع و تدفین شهدا را نخواهیم داشت چراکه پس از اتمام مراسم این شهدا مجددا برای آزمایشاتDNA و تعیین هویت به تهران بازگردانده خواهند شد.

این مسوول با اشاره به اینکه مراسم برائت از مشرکین همراه با سخنرانی و قرائت متن بیانیه مخصوص این روز خواهد بود، یادآور شد: تاکنون ۶۰ شهید در ۲۶ نقطه از استان قزوین تدفین شده‌اند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار