استخراج سالانه بیش از ۲ میلیون تن ماده معدنی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62081
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین اعلام کرد
شاخص : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: سالانه بیش از 2 میلیون تن ماده معدنی از معادن فعال استان استخراج می شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، علی پرزحمت با اشاره به اینکه ۱۷۴ معدن در استان قزوین وجود دارد، اظهار کرد: سالانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن ماده معدنی از معادن فعال استان استخراج می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین با بیان اینکه معادن استان به سه دسته فعال، نیمه فعال و غیرفعال تقسیم شده است، اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ معدن فعال در استان قزوین وجود دارد.

این مسئول عنوان کرد: ۷۴ واحد معدنی در شهرستان قزوین، ۳۷ واحد در شهرستان بوئین زهرا ۲۶ واحد در آوج، ۱۷ واحد معدنی آبیک و ۱۸ واحد معدنی در شهرستان تاکستان قرار دارد.

پرزحمت با اعلام اینکه قزوین ۱۵ معدن فعال در زمینه استخراج ماده معدنی سیلیس دارد، افزود: مهمترین محل استخراج این معادن شهرستان بوئین زهرا، آبیک و الموت قزوین است که استخراج نسبی سالانه از این معادن ها ۲۷۸ هزار تن است.

وی در انتها یادآور شد: مهمترین مواد استخراج شده از معادن استان به ترتیب اولویت شامل سیلیس، آهک، خاک صنعتی، سنگ لاشه، سنگ تزیینی و شن و ماسه کوهی، روی، باریت و سرب فعال بوده که در زمینه های تولید انواع شیشه و صنایع کاشی و سرامیک بکار می رود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار