استغفار کنید تا بوی گناه آبروی شما را نبرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62792
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۵:۵۴
کارشناس مذهبی:
شاخص : حجت‌الاسلام خضری با بیان اینکه با استغفار خود را عطرآگین کنید تا بوی گناه، آبروی شما را نبرد، گفت: زمین از بعضی گناه بندگان ناله می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، حجت‌السلام سیدمهدی خضری سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حسینیه شهید مطهری سپاه استان در جمع مردم قزوین اظهار کرد: امشب زمان عطر زدن است، به خودتان عطر بزنید چراکه ملائکه بوی گناه را حس می‌کنند. عطر امشب استغفار است، با استغفار خود را عطرآگین کنید تا بوی گناه آبروی شما را نبرد.

خضری در ادامه بیان کرد: مانند کسی که سیر خورده و متوجه بوی بد دهانش نیست اما  دیگران آن را حس می‌‌کنند، ما هم متوجه زشتی اعمال خود نیستیم ولی ملائکه خوب متوجه می‌شوند.

وی با اشاره به عظمت شب قدر و اینکه افرادی هستند که قدر این شب را نمی‌دانند، گفت: امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه می‌فرمایند که اولین تصمیم بر گناه انسان را مستحق تمام عقوبت‌ها می‌کند، یعنی بزرگی گناه به قدری زیاد است که انسان برای توبه از آن نمی‌داند چه کند، وقتی کسی پی به بزرگی گناه ببرد ارزش نعمت توبه را هم خواهد فهمید.

این کارشناس مذهبی اذعان داشت: به قدری گناه عظیم است که امام علی(ع) می‌فرمایند: «اگر زمین از گناهان ما آگاه می‌شد ما را در خود می‌بلعید»، زمین از بعضی گناهان ناله ما می‌کند؛ همانند گناه رابطه نامشروع.

خضری در ادامه افزود: با وجود همه گناهانی که مرتکب شده‌ایم باید قدر شب‌های قدر را بدانیم چراکه خدا ما را دعوت کرده تا توبه کنیم، این توفیقی‌است که پروردگار هر ساله به بندگان خود عطا می‌کند تا فرصت توبه داشته باشند؛ اما بعضی‌ از افراد غافل از این نعمت بزرگ هستند.

۹۸۶۵۸۷_۵۰۰

وی با اشاره به فرازی از دعای امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه اضافه کرد: امام چهارم شیعیان با اینکه معصوم از انجام گناه هستند، می‌فرمایند که پروردگارا من که عملی انجام نداده‌ام که منت گذاشته و مرا دعوت کرده‌ای! وای بر ما که با وجود گناهان بسیار، با غرور و عجب وارد این مجالس شده وهمه چیز را به خود ربط می‌دهیم بدون درک این موضوع که خداوند چه نعمت بزرگی به ما عطا کرده و راه توبه را باز کرده است،این شب‌ها بهترین زمان برای جبران و توبه است.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار