استفاده از ظرفیت گروه‌های مرجع در پیشگیری از اعتیاد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60918
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: باید از ظرفیت‌ گروه‌های مرجع در امر پیشگیری از اعتیاد استفاده کنیم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار کرد: حجم اعتباراتی که از سوی ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر برای درمان معتادان به استان تخصیص می‌یابد در مقایسه با کل اعتبارات مورد نیاز، رقم پایینی است که نیازمند بازنگری و حمایت بیشتری است.

استاندار قزوین با تاکید بر شناسایی و حساسیت نسبت به معتادان شاغل در دستگاهای اجرایی و واحدهای تولیدی، گفت: معتادان شاغل موضوع بسیار مهمی است که همه دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به وضعیت کارمندان خود در این زمینه حساس باشند و آموزش و فرهنگ سازی لازم را در این زمینه داشته باشند.

این مسئول اعلام کرد: یک هزار و ۴۰۰ باب مسجد و ۳۰ بقاع متبرکه در استان وجود دارد که در طول ماه مبارک رمضان مردم به این اماکن مذهبی رفت و آمد می کنند اما تاکنون برای استفاده از این ظرفیت برنامه ریزی درستی صورت نگرفته است.

روزبه با اشاره به آثار و طبعات منفی اعتیاد در جامعه، افزود: برای رفع معضل اعتیاد، باید با یک عزم همگانی و بهره گیری از توان همه گروه‌های مرجع جامعه، روحانیت، اساتید دانشگاه‌ها، هنرمندان و اصناف را به‌کار گیریم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار