استقبال از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و اقتصادی در دوران پسابرجام - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89956
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۰
استاندار اعلام كرد
شاخص : استاندار قزوين در دیدار با سفیر و رایزن اقتصادی ایتالیا در ایران گفت: در دوران پسابرجام برای حضور سرمایه گذاران خارجی از کشورهایی که سابقه خوبی در روابط گذشته با ایران داشته اند استقبال مي‌كنيم.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، مائورو کنسای پوری سفیر ایتالیا در ایران به همراه آدولفو اورسو رایزن اقتصادی این سفارت در جلسه‌ای‌ با حضور استاندار و فعالان اقتصادی استان در خصوص راه‌های گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با یکدیگر گفتگو کردند.

فریدون همتی در این دیدار با اشاره به همکاری تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران ایتالیایی برای توسعه طرح های آبی، ساخت هتل و محصولات تولیدی و صنعتی در استان اظهار کرد: آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک و سازنده با ایتالیا برای تولید محصولاتی برند، حضور در بازارهای جهانی، ساخت هتل، فروشگاه زنجیره ای و توسعه انرژی های نو در استان هستیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: در دوران پسابرجام برای حضور سرمایه گذاران خارجی از کشورهایی که سابقه خوبی در روابط گذشته با ایران داشته اند استقبال می‌کنیم.

این مسئول اعلام کرد: استان قزوین با داشتن ۵۶ مرکز دانشگاهی و بیش از ۱۳۰ هزار دانشجوی ایرانی و یک هزار دانشجوی خارجی، اقلیم مناسب و متنوع و نزدیکی به پایتخت می تواند مورد توجه سرمایه گذاران ایتالیا قرار گیرد.

در این مراسم تفاهم نامه همکاری بین ایتالیا و قزوین برای توسعه مناسبات فرهنگی، دانشگاهی، اقتصادی، خدماتی و زیربنایی و انرژی های نو امضاء شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار