استقبال از فصل شیدایی رسالت مسئولین را برای تولید آثار فاخر سنگین‌تر می‌کند
کد خبر: 110682
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۲۰
در حاشیه برپایی نمایش فصل شیدایی عنوان شد؛
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: فصل شیدایی را می‌توان رویداد بسیار بزرگ فرهنگی جذاب و ارزشمندی دانست که با اقبال گسترده‌ای مواجه شده و این امر رسالت مسئولین برای تولید هر چه بیشتر آثار فاخر را سنگینن‌تر می‌کند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در حاشیه نمایش فصل شیدایی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه فصل شیدایی برنامه‌ای پرزحمت توام با نوآوری و خلاقیت است، اظهار کرد: با توجه به اینکه سیر تاریخی مسائلی مانند پیدایش انسان در زمین، بعثت پیامبران، دشمنی‌های دشمنان خدا و نقش شیطان در به انحراف کشاندن انسان و همچنین اتفاقات معاصر مثل جنگ تحمیلی، فتنه‌ها و استکبار جهانی همراه با نوآوری در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد، اثرگذاری آن را دوچندان کرده است.

وی افزود: فصل شیدایی را می‌توان رویداد بسیار بزرگ فرهنگی، جذاب و ارزشمند دانست که با اقبال گسترده‌ای مواجه شده است و این امر رسالت مسئولین را برای تولید هر چه بیشتر آثار فاخر سنگینن‌تر می‌کند.

abdedini-qazvin

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به کیفیت و محتوای با ارزش فصل شیدایی، ابراز کرد: قطعا برای ارتقاء سطح علمی و مستندات جای کار بیشتری دارد تا روز به روز کار قوی‎تری ارائه شود.

امام جمعه قزوین در پایان تصریح کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که مردم نسبت به فعالیت‌های فرهنگی ارزشی و متعهد دغدغه داشته و استقبال چشمگیر شهروندان نشان از این دارد که این‌گونه برنامه‌ها درخواست عموم است.

نوآوری در فصل شیدایی موجب جذابیت برنامه شده است

ابوالفضل معصومی‌فر مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین در ادامه همین برنامه ضمن تشکر از دست اندرکاران نمایش فصل شیدایی در گفتگو با خبرنگار شاخص اظهار کرد: این جمعیت و حضور انبوه شهروندان نشان از باارزش بودن این نمایش دارد.

وی با اشاره به فضای معنوی و روحانی حاکم در برنامه، افزود: این نمایش به لحاظ محتوایی فوق العاده بود و رخدادهایی که مربوط به خلقت آدم و اتفاقاتی که در طول تاریخ تا دوران دفاع مقدس و عصر حاضر افتاده را به خوبی به تصویر کشیده است.

_MG_0372

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین با اشاره به ابعاد فنی برنامه، اذعان داشت: نمایش از حیث ساختاری و فنی کاملا بی‌عیب و نقص است و از صحنه آرایی و مضامین به صورت خلاقانه استفاده شده که موجب جذابیت کار شده است.

معصومی فر در پایان با بیان اینکه کارگردانی و بازیگری نمایش بسیار هنرمندانه است، گفت: تلفیق فضاهای بسیار نابی که در نمایش اتفاق می‌افتد حس منحصر به فردی را به مخاطب دست می‌دهد.

«فصل شیدایی»‏ مثل خواندن هزاران صفحه کتاب سودمند است

استاندار قزوین در حاشیه نمایش فصل شیدایی در گفتگو با خبرنگاران در توصیف این نمایش گفت: نمایش بزرگ و پر احساس فصل شیدایی صحنه‌ها و نقاط عطفالهی را از زمان خلقت حضرت آدم تا به امروز به تصویر کشیده است؛ این نمایش رویدادهای تاریخی متعدد آنچه در مبارزه میان حق و باطل در حوادث مختلف وجود داشته را به زیبایی به نمایش درآورده است.

همتی در مورد ارزش و اهمیت نمایش فصل شیدایی تصریح کرد: این نمایش حس بسیار خوبی به بینندگان خود منتقل می‌کند و من معتقدم دیدن این نمایش می‌تواند از خواندن هزاران صفحه کتاب و دیدن هزاران فیلم مختلف هم سودمندتر باشد و احساسات بیشتری را برانگیزد.

وی در ادامه گفت: بنده نیز به عنوان یک مخاطب از این نمایش بسیار لذت بردم؛ این نمایش انسان را عینا در همان موقعیتی که در کتاب‌ها مطالعه می‌شود قرار می‌دهد و در برابر چشم مخاطب به بازآفرینی واقعی همان وقایع می‌پردازد.

photo_2016-08-16_15-05-31

نمایش فصل شیدایی شهر قزوین را معنوی و آسمانی کرده‌است

وی با اشاره به زمان برگزاری این نمایش در شهر قزوین ادامه داد: خوشبختانه این اثر در زمان و فصل مناسبی در شهر قزوین به نمایش درآمده است و اکنون با نمایش فصل شیدایی، شهر قزوین حالتی آسمانی پیدا کرده است.

استاندار قزوین ضمن تمجید از استقبال گسترده مردم قزوین از نمایش بزرگ فصل شیدایی، افزود: حضور پرشور مردم  یک اتفاق بی‌نظیر را در قزوین رقم زده است و این موضوع نشان می‌دهد که مردم به برنامه‌های خوب و پزجاذبه، معنوی علاقمندند و اکنون شاهد هستیم که مردم با تماشای این نمایش به معنای واقعی کلمه لذت می‌برند.

همتی در ادامه گفت: این حضور بی نظیر مردم که به صورت معمول از هشت هزار نفر نیز می‌گذرد نشانگر قدرت و توانایی هنرمندان و دست‌اندرکاران فعال در نمایش فصل شیدایی است.

دکتر همتی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران این نمایش تصریح کرد:خیلی‌ها معتقد هستند که در عرصه رسانه و هنر، آمریکا و هالیوود دست برتر را دارد اما من معتقدم که همین هنرمندانی که به زیبایی فصل شیدایی را به تصویر کشیدند در واقع هنرمندان ارزشی و متعهد ما هستند که نسبت به اسلام و انقلاب احساس مسوولیت دارند؛ باید شرایط و امکانات بیشتری برای این افراد در نظر گرفت تا بتوانند به خوبی این استعداد الهی را نمایان کنند.

استاندار قزوین در ادامه با دعوت مردم برای تماشای این برنامه، گفت: از مردم تمامی شهرهای استان قزوین که امکان آمدن به این نمایش را دارند، دعوت می کنم حتما به تماشای این نمایش بنشینند؛ خاطره این اجرای خوب و این حس معنوی و ارتباطی که با موضوعات اسلامی و الهی و حوادث تاریخ بشریت برای مخاطبان پیش می‌آید هرگز از یاد و خاطر آن‌ها نخواهد رفت.

وی در پایان افزود: اجرای نمایشی با این کیفیت، سازماندهی جمعی، برقراری نظم و امنیت، برگزاری نماز جماعت با این وسعت، برگزاری نمایشگاه و… آن هم برای مدت ده شب واقعا کار بسیار دشواری است، من وظیفه خود می‌دانم که از همه دست‌اندرکاران تشکر کنم و بابت این زحمات شبانه روزی خسته نباشید عرض می‌کنم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار