استقبال چشمگیر دانشجویان از اردوهای راهیان نور/ ۲۰۰۰دانشجو قزوینی از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160974
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: در اسفندماه سال 96 بنا بر مصوبه قرارگاه شهید علم‌الهدی قزوین تعداد 2000 هزار نفر از دانشجویان استان برای بازدید از به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

مهدی برزگر مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به برگزاری اردوهای دانشجویی راهیان نور اظهار کرد: در اسفندماه سال ۹۶ بنا بر مصوبه قرارگاه شهید علم‌الهدی قزوین تعداد ۲۰۰۰ هزار نفر از دانشجویان استان برای بازدید از به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

وی افزود: هدف از برگزاری این اردوها آشنایی دانشجویان با دفاع مقدس، فرهنگ ایثار، مقاومت و سبک زندگی شهدا است.

برزگر در ادامه با بیان اینکه امنیت و آرامش کشور را مدیون زحمات رزمندگان، جانبازان و شهدا هستیم گفت: امروز با وجود ناامنی در منطقه، دشمنان جرات تعرض به ایران را ندارند.

مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین با اشاره به اهمیت اردوی راهیان نور عنوان کرد: این اردو فرصتی است تا هر ساله رشادت‌های رزمندگان و شهدا برای جوانان این مرز و بوم بازخوانی شود.

این مسوول با بیان اینکه هر سال با استقبال چشمگیر دانشجویان از اردوهای راهیان نور مواجه هستیم ابراز کرد: در قرارگاه راهیان نور جلسه‎ای با حضور روسای دانشگاه‌های استان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: اردوهای راهیان نور در استان قزوین از دوازدهم تا بیست و ششم اسفندماه ۸ کاروان از دانشجویان اعزام شدند که شامل ۳ کاروان دانشجویان پسر و ۵ کاروان دانشجویان دختر بود.

برخی روسای دانشگا‌ه‌ها در حمایت از اردوهای راهیان نور کوتاهی کردند

برزگر با بیان اینکه مدت اردوها ۵ روزه بود ادامه داد: دانشجویان شب اول را در پادگان دوکوهه مستقر می‌شدند و در حسینه تخریب برنامه اجرا می‌شد.

مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین اضافه کرد: روز دوم از یادمان فتح‌المبین و فکه بازدید داشتند و بعد از حضور در معراج شهدای اهواز در پادگان مسعودیان اسکان داده می‌شدند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش عصر آفتاب در اردوگاه مسعودیان افزود: دانشجویان در ادامه این اردو برای بازدید از طلائیه، هورالعظیم، هویزه محل یادمان شهدای دانشجو اعزام شدند.

این مسوول یادآور شد: بازدید از منطقه اروندکنار محل عملیات والفجر۸، القمه محل یادمان کربلای چهار و شلمچه یادمان عملیات کربلای۵ در برنامه اردوی راهیان نور دانشجویان قزوین قرار داشت.

برزگر اضافه کرد: برای هر اتوبوس یک راوی روحانی و یک مداح در نظر گرفته شده بود که فضای معنوی برای دانشجویان به وجود می‌آوردند و به سوالات و شبهات آن‌ها پاسخ می‌دادند.

مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: حدود ۳۴ نفر از روسا و مسوولان دانشگاه‌ها در این اردوها حضور یافتند تصریح کرد: خوشبختانه حمایت و همکاری خوبی از سوی روسای دانشگاه‌های استان برای برگزاری اردوهای راهیان نور صورت گرفت که جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از مسئولان دانشگاه‌های استان قزوین کوتاهی کرده و حمایتی نداشتند که اگر همکاری می‌کردند قطعا تعداد نفرات بیشتری به این اردوها اعزام می‌شدند.

برزگر یادآور شد: اختتامیه راهیان نور را با حضور مسئولان استان در اوایل اردیبهشت‌ماه خواهیم داشت که از روسای دانشگاه‌هایی که در برگزاری این اردوها هماکاری داشتند تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار