استقرار در حاشیه کانال‌ها و تاسیسات آبی ممنوع - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55844
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین اعلام کرد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: استقرار و تردد در حاشیه کانال‌ها و تاسیسات آبی استان قزوین ممنوع است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمیدرضا قزوینی با بیان اینکه استقرار و تردد در حاشیه کانال‌ها و تاسیسات آبی استان قزوین ممنوع است، اظهار کرد: ریزش های جوی و احتمال جاری شدن سیلاب در مسیل ها و رودخانه ها و افزایش احتمال غرق شدگی در فصل بهار وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین تاکید کرد: وارد شدن در کانال های آب و تردد در جاده های حاشیه آن امکان وقوع حوادث را افزایش می دهد و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی، این شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با شروع فصل آبیاری، انتقال آب از سد طالقان به شبکه های آبرسانی آغاز شده و ساکنین حاشیه کانال های آبیاری دشت قزوین باید بیشتر مراقب باشند.

وی ادامه داد: کانال‌های آبیاری دشت قزوین با یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر طول کانال اصلی و فرعی بستر ساز آبیاری بیش از ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را مهیا کرده که هدف اصلی آن آبیاری و بهبود اراضی کشاورزی، افزایش بهره وری کشاورزان و ارتقا کیفی و کمی زندگی مردم منطقه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین در انتها اضافه کرد: سهل انگاری، رعایت نکردن ایمنی و نا آشنایی به فن شنا هر ساله عده ای در این تاسیسات آبی جان خود را از دست می دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار