نزدیک به 1000 پایگاه جمع‌آوری فطریه در استان دایر می‌شود
کد خبر: 106912
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۴۳
مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) استان خبر داد:
شاخص : مدیرکل کمیته امداد خمینی (ره) استان قزوین گفت: نزدیک به 1000 پایگاه در مکان‌های مختلف از جمله مساجد کل استان برای جمع‌آوری فطریه پیش‌بینی شده است.

هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) استان قزوین صبح امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، درخصوص نحوه جمع آوری فطریه توسط این سازمان اظهار کرد: مطابق با اذن مقام معظم رهبری و تصویب شورای عالی مرکزی زکات، کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دبیرخانه شورای زکات موظف است تا جمع‌آوری فطریه مردم در سطح کشور را برعهده بگیرد.

وی افزود: در همین راستا نزدیک به ۱۰۰۰ پایگاه در مکان‌های مختلف از جمله مساجد کل استان را پیش‌بینی کرده‌ایم تا جمع‌آوری فطریه در سطح کل قزوین را بر عهده داشته باشند.

صفری با بیان اینکه مانند سال‌های گذشته هماهنگی‌های اولیه با مساجد استان انجام شده، خاطرنشان کرد: سال گذشته یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان فطریه در کل استان جمع آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) قزوین در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۲ میلیارد تومان فطریه فقط از طریق کمیته امداد جمع آوری شود.

این مسئول عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده و طبق بانک اطلاعاتی نهیه شده، قرار است بلافاصله فطریه نیازمندان پیش از اذان ظهر عید فطر به این عزیزان پرداخت شود.

صفری تصریح کرد: براساس فتوای مراجع تقلید و استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری، این فطریه‌ها به هیچ عنوان برای پروژه‌های عمرانی و موارد دیگر مصرف نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: این مبالغ برای نیازمندان همان منطقه و در همان روز با عزت و کرامت نفس توزیع می‌شود و بخش باقی‌مانده آن نیز در زمینه‌های درمانی، معیشتی و مشکلات جهیزیه افراد بی‌بضاعت هزینه خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: بخشی از فطریه‌های جمع آوری شده برای بت افراد نیازمندی تعلق می‌گیرد  که حتی تحت پوشش کمیته امداد نیستند و در محله‌های اطراف مساجد و توسط هیئت امنای همان مسجد شناسایی شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد خمینی(ره) قزوین گفت:جمع‌آوری فطریه برعهده هیئت امنای مساجد با محوریت امام جماعت انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان ۱۵۰هزار پاکت پول بین روزه‌داران استان قزوین از سوی کمیته امداد شهرستان‌ها توزیع می‌شود تا فطریه و کفاره خود را با قرار دادن داخل این پاکت‌ها اهدا کنند.

صفری در پایان توصیه کرد: خیران و نیکوکاران استان قزوین، ماه مبارک رمضان را فرصت خوبی برشمارند و در طرح‌های خداپسندانه این نهاد مشارکت حداکثری داشته باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار