دارندگان فیش‌های حقوقی نجومی نمی‌توانند دغدغه خدمت به خلق داشته باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108781
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۴۱
نویسنده کتاب پایی که جا ماند:
شاخص : نویسنده کتاب پایی که جا ماند با تاکید بر اینکه باید موضوع فیش‌های حقوقی نجومی شفاف‌سازی شود گفت: ایستادگی و توسل به اهل بیت همیشه گره‌گشای مشکلات این مملکت بوده است؛ باید در مقابل گفتمان ظالمانه غرب ایستادگی کنیم تا بتوانیم رو به جلو حرکت کنیم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید ناصر حسینی پور، یکی از جانبازان سرافراز جنگ تحمیلی است که در این روزها با سلاحی از جنس قلم در کتاب “پایی که جا ماند” اقدام به ثبت خاطرات شهدای در محاصره و اسارت در زندان های رژیم بعثی عراق کرده است.

وی عصر امروز در جمع دانشجویان حاضر در دوره طرح ولایت دانشجویان قزوین گفت: مردان شهادت، مردان تصمیم بودند نه تقدیر؛ آنان کسانی بودند که منتظر ایجاد فرصت نمی‌ماندند بلکه فرصت‌سازی می‌کردند؛ میزان آنان درستی بود نه درشتی، در مقابل حق و تکلیف اهل کوتاهی و کوتاه آمدن نبودند.

این نویسنده تصریح کرد: همه باید بتوانیم از گفتمان دیروز برای شرایط حاضر درس بگیریم و دستاوردهای مقتضی را از دوران جنگ استخراج کنیم.

وی تاکید کرد: در شرایطی که گفتمان امروز، گفتمان التماس، ذلت و خنده است نمیتوان انتظار پیروزی در میدان کنونی جنگ با دشمن داشته باشیم.

حسینی پور گفت: از مسئولانی که حقوق های نجومی دریافت می‌کنند، نمیتوان انتظار خدمت به خلق و روحیه جهادی داشت.

وی رمز موفقیت در همه‌ی برهه های سخت پشت سر گذاشته در دوران جنگ و اسارت را دو نکته دانست و افزود: ایستادگی و توسل به اهل بیت همیشه گره‌گشای مشکلات این مملکت بوده است؛ باید در مقابل گفتمان ظالمانه غرب ایستادگی کنیم تا بتوانیم رو به جلو حرکت کنیم.

 این جانباز، جنگ تحمیلی را یک جنگ عاشورایی دانست و بیان کرد: این جنگ دارای چند ویژگی خاص و منحصر به فرد است که از جمله ی آن ها میتوان به توانایی های درونی و رافت، اخلاق و انسانیت اشاره کرد.

نویسنده کتاب پایی که جا ماند درباره واکنش هم سلولی‌هایش پس از انتشار کتاب ابراز کرد: همه اسرا احساس عزت کردند و موجب افتخارم است که مقام معظم رهبری کتابم را مطالعه کردند.

وی دلیل عدم تاثیرگذاری برخی کتاب‌ها در زمینه دفاع مقدس را این گونه بیان کرد: نگاه برخی کتاب‌ها به حوادث دفاع مقدس  درست و منطقی نیست و با جلوه دادن اسرا و شهدا به عنوان فردی فرا زمینی آن را برای مخاطب باور پذیر نمی‌کنند.

حسینی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص رمان نویسی با مضمون دفاع مقدس و انقلاب، عنوان کرد: جوانان علاقمند به نوشتن باید انجمن‌هایی را تشکیل دهند و از اساتید انقلابی بهره‌مند شوند.

این نویسنده حلقه گمشده کتاب‌خوانی را نبود مدیریت دانست وتصریح کرد: مسئله ترویج کتاب‌خوانی در جامعه نیازمند ایده‌های نوع و خلاقیت و ترویج هرچه بیشتر نسل جدید به کتاب است.

وی در خاتمه اضافه کرد: ما از امام راحل(ره) یاد گرفتیم در مقابل ذلتی که دنیا در حال تحمیل به جامعه مستضعف است، بی خیال نباشیم.

انتهای پیام/ ۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار