اسلحه‌های گیاهی تجهیزات جدید پلیس + تصویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92778
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۳۳
شاخص : به منظور کنترل جمعیت ناآرامی که در زمان اعتراضات جمع می شوند، پلیس هند تصمیم گرفته است به جای تجهیزات مدرن خود از سلاح های ابتدایی مثل قلاب سنگ و توپ های فلفی استفاده کند.

به گزارش شاخص نیوز به منظور کنترل جمعیت ناآرامی که در زمان اعتراضات جمع می شوند، پلیس شمال هند تصمیم گرفته است به جای تجهیزات مدرن خود از سلاح های ابتدایی مثل قلاب سنگ و توپ های فلفی استفاده کند.

این تصمیم گیری پس از آن گرفته شد که پلیس متوجه شد احتمالا چنین گزینه های که کشنده هم نیستند از گلول های پلاستیکی و گاز اشک آور موثرتر باشند.

آنیل کومار رائو، بازرس کل پلیسِ ایالت هیانا، ناحیه هیسار، می گوید: این وسایل از شلیک فشنگ های پلاستیکی که باعث صدمات بدی می شوند، بهترند. البته از آن ها فقط در موارد اضطراری استفاده خواهد شد بنابراین می توانیم صدمات احتمالی را به حداقل برسانیم.

در ضمن به تازگی مامورین پلیس این ناحیه در کلاس هایی شرکت می کنند که در آن ها نحوه استفاده از این اسلحه های محلیِ به خصوص و پرتاب تا حد امکان دقیقِ توپ های پر شده با پودر فلفل به هدف را فرا می گیرند. چنانچه این روش ها موثر نبودند به جای آن ها از سنگ های کوچک استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار