اشتغال پایدار در روستاها با ایجاد دامداری صنعتی پراکنده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147298
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
رییس سازمان تعاون روستایی استان خبر داد
شاخص : رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین با اشاره به اشتغال پایدار در روستاها با ایجاد دامداری صنعتی پراکنده، اظهار کرد: به این منظور 2 روستای بشر در شهرستان کوهین و روستای داغلان در شهرستان تاکستان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در راستای تامین تسهیلات فروشگاه های مصرف روستایی جلسه ای با حضور محمود محمودی رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین، تیموری مدیریت شعب بانک کارآفرین استان، حناچی مدیریت شعب پست بانک استان، روسای ادارات شهرستان قزوین، بوئین زهرا و جمعی از روسای ادارت ستادی در محل سالن جلسات مدیریت برگزار شد.

محمودی در این جلسه بر راه اندازی، توسعه و تجهیز فروشگاه های مصرف روستایی و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به روستائیان و اعضاء شرکت های تعاونی در روستاها تاکید کرد.

این مسوول با اشاره به اشتغال پایدار در روستاها با ایجاد دامداری صنعتی پراکنده، اظهار کرد: به این منظور ۲ روستای بشر در شهرستان کوهین با جمعیت حدود ۱۵۰ نفر و روستای داغلان در شهرستان تاکستان با جمعیت حدود ۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: در این طرح به هر خانوار روستایی ۲ تا ۳ راس گاو شیری اصلاح شده داده خواهد شد و تعاونی روستایی با فراهم آوردن امکانات برای این روستائیان، شیر تولیدی را جمع آوری می کند.

رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین هدف از اجرای این طرح را اشتغال زایی، بازگشت معکوس مهاجرت به روستا و تولید پایدار دانست و افزود: برای این طرح حدود ۱۰۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ راس گاو شیری در نظر گرفته شده که درآمد روزانه برای خانوارهای روستایی دارد.

تیموری هم در این جلسه تصریح کرد: روستائیان می توانند به منظور اجرای طرح های خود اشتغالی از تسهیلات قرض الحسنه ۴ درصدی تا سقف ۳۰ میلیون تومان استفاده کنند.

این مسوول اعلام کرد: برای طرح های کارفرمایی و کارآفرینی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی طرح های قابل اجرا در روستاهای استان را ساخت مجتمع های خدماتی و رفاهی، مراکز جمع آوری شیر، فراوری محصولات کشاورزی و دامی عنوان کرد.

مدیر شعب بانک کارآفرین استان با بیان اینکه نظارت بر اجرای طرح ها با همکاری سازمان تعاون روستایی استان صورت می گیرد، افزود: ظرفیت روستاهای زرآباد، اندج و گازرخان بررسی شده تا تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال در تمامی زمینه ها پرداخت شود.

حناچی هم با اشاره به اینکه پست بانک، بانک تخصصی در حوزه روستایی است، گفت: رسالت اصلی این بانک توسعه مناطق روستایی است و تسهیلات به مناطق کم برخوردار تعلق می گیرد.
وی افزود: طرح های توجیح پذیری در تعاونی روستایی ارائه می شود که امیدواریم موجب رونق کار روستائیان شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار