ایران جانبی

» اشد مجازات در انتظار مجرمان حرفه‌ای/ در شرایط کنونی هیچ کوتاهی از دستگاه‌ها پذیرفته نیست
کد خبر: 210661
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
دادستان قزوین هشدار داد
شاخص : دادستان قزوین گفت: باید توجه داشت که بحث پیشگیری نسبت به برخی افراد تاثیرگذار است و در رابطه به افرادی که سابقه دارند و مجرمان حرفه‌ای جوابگو نیست لذا به این افراد هشدار جدی می‌دهیم که با اشد مجازات با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد قاسمی در دومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم خاص استان که ظهر امروز در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد با اشاره به وضعیت جرائم در استان، اظهار کرد: باید توجه داشت که بحث پیشگیری نسبت به برخی افراد تاثیرگذار است و در رابطه به افرادی که سابقه دارند و مجرمان حرفه‌ای جوابگو نیست لذا به این افراد هشدار جدی می‌دهیم که با اشد مجازات با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

وی افزود: یکسری جرائم رو به افزایش است و کسانی که مرتکب جرایم خرد مثل سرقت‌های خرد می‌شوند بیشتر به علت اعتیاد و تامین مواد مصرفی است؛ همان طور که باید شرایط را برای مجرمان ناامن کنیم، باید محیط امنی را برای خانواده‌ها فراهم کنیم.

دادستان مرکز استان بیان کرد: امنیت یک محصول است و یک فعل تنها برای یک سازمان یا اداره نیست؛ اگر همه بخش‌های جامعه کارکرد مثبتی داشته باشند، آن زمان می‌توانیم امنیت را تامین کنیم و پیش از اینکه پلیس و مراجع قضایی ورود کند نیز جامعه باید دست به کار شود.

قاسمی ادامه داد: اگر پیشرفت و توسعه ما همزمان با آموزه‌های دینی و آموزش باشد، می‌توانیم امید داشته باشیم که کارهای ما نتیجه داده و همه ما باید احساس وظیفه کنیم چراکه اکنون شرایط خاصی است که صرفا کار اداری جوابگو نیست.

این مقام قضائی استان ادامه داد: طی ماه‌های اخیر چند قتل در استان داشتیم که متهمان در کوتاه‌ترین زمان دستگیر شدند و برخی هم در دست تعقیب هستند.

محیط پارک‌های سطح شهر باید محیط امنی برای خانواده‌ها باشد

وی یادآور شد: محیط پارک‌های سطح شهر باید محیط امنی برای خانواده‌ها باشد اما برخی پارک‌ها روشنایی مناسبی ندارند و بحث‌ تجهیزات امنیتی در آن‌ها مناسب نیست که شهرداری‌ها باید در اسرع وقت برای رفع این موارد اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین بیان کرد: نگاه دستگاه قضایی پیشگیرانه است و باید به موضوعات روز مردم آگاه بود؛ برخی بزه‌ها در جهت ضربه به نظام و جامعه توسط دشمنان از پیش طراحی شده است که باید مبارزه سختی داشته باشیم.

قاسمی ابراز کرد: اگر می‌بینیم که برخی جرائم گسترش پیدا می‌کند، هم باید معلول و هم علت مشخص شود؛ امروز زمانی نیست که با خدمتی محدود نیازهای جامعه را فراهم کنیم بلکه مردم انتظارات بیشتری از ما دارند که باید این امنیت خاطر را فراهم سازیم.

دادستان مرکز استان یادآور شد: در این راستا دستگاه قضایی می‌تواند کمک کند و برخی از دستگاه‌ها برنامه خوبی دارند؛ چه بسا این همدلی و هماهنگی وجود دارد و هر جا که همه پای کار بودند نیز مشکلات رفع شده است.

وی در پایان گفت: همه باید در راستای قانون تکالیف خود را انجام دهیم؛ بارها در بیانات مقام معظم رهبری بر اجرای قانون تاکید شده و در هر مجموعه‌ای که هستیم باید قوانین و وظایف را بشناسیم و بر نحوه اجرای آن نظارت کنیم اما قبول هم داریم که خلاءهایی در قوانین وجود دارد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار