اشرافی‌گری و بی‌توجهی به مستضعفان حرکتی ضد انقلابی است/ زمین‌خواران به جای پاسخگویی به افشاگران حمله می‌کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158954
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۱۴
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه اشرافی‌گری و بی توجهی به مستضعفان، ارتجاع و حرکتی ضد انقلابی است، گفت: پیشرفت کشور حاصل انقلاب اسلامی است اما در عرصه عدالت به تلاش بیشتر نیاز داریم.

به گزارش حبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان ارتجاع و حرکتی ضد انقلابی است.

وی با بیان اینکه ارتجاع به معنای بازگشت از آرمان های انقلاب است، افزود: اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان مثل این است که از انقلاب توبه کرده اند و دنبال مفاسد رژیم شاهنشاهی را گرفتند که کار غلطی است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند پیشرفت کشور حاصل انقلاب اسلامی ملت بوده است اما در عرصه عدالت نیازمند تلاش بیشتر هستیم، ادامه داد: کارهای خوبی در طول انقلاب انجام شده است اما می باید تلاش کنیم تا مردم طعم شیرین عدالت را در همه عرصه های زندگی بچشند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر بازخوانی آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد: یکی از آرمان های نظام عدالت و قسط بوده و مردم برای نجات از ظلم و بی عدالتی رژیم ستم شاهی، خودشان را در پناه اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی قرار دادند و انقلاب باید عدالت و قسط را به آن ها هدیه کند.

وی تأکید کرد: دیگر نباید در کشور شاهد گردن کلفتی، پارتی بازی، رانت خواری، زورگویی، حیله و نیرنگ باشیم زیرا با انقلاب دوره این منکرها به پایان رسید و با شاه به گور رفت و با همه وجود ایستاده ایم تا این آرمان را محقق کنیم چرا که می دانیم اگر در تحقق این آرمان نمره قبولی نگیریم لیاقت ظهور امام زمان (عج) را نداریم.

عابدینی با بیان اینکه حمایت از مستضعفان جهان آرمان دوم انقلاب اسلامی است، ابراز کرد: از اول انقلاب همیشه حرفمان این بود که ما فقط از کسانی که مورد ظلم و ستم قرار می گیرند حمایت می کنیم، خواه مسلمان یا غیر مسلمان چرا که این حمایت ریشه در دین ما دارد.

خطیب جمعه قزوین صدور انقلاب اسلامی و اهتزاز پرچم اسلام بر بام جهان را آرمان سوم انقلاب اسلامی معرفی کرد و یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند ما انقلابمان را به همه جهان صادر می کنیم و ما باید این رسالت را با جدیت دنبال نماییم.

عابدینی بیان کرد: انقلاب ما انقلابی نبوی، علوی و فاطمی، حسنی، حسینی و انقلابی جهانی است و هرکس غیر از این فکر کند، نسبت به انقلاب ما نامحرم است و هرکس با استفاده از تریبون انقلاب اسلامی غیر از این مطلبی را بیان کند خائن و منافق است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: حرف اسلام این است که باید پرچم اسلام در نقاط مختلف جهان به اهتزاز درآید تا زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) باشد.

وی تصریح کرد: بازگشت به احکام الهی و اسلام ناب محمدی باید جایگزین اسلام امریکایی شود، عربستان سعودی نمونه ای از اسلام امریکایی است، شیعه انگلیسی نیز همانند اسلام امریکایی درضدیت با تفکر شیعه ناب در حال فعالیت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: برخی به نام ولایت و امامت به دنبال تبلیغ شیعه انگلیسی در کشور هستند، اما همه ما باید هوشیار باشیم نه اسلام امریکایی نه شیعه انگلیسی هدایتگر ما نیست؛ بلکه شیعه حسینی و اسلام ناب محمدی ما را عاقبت به خیر خواهد کرد.

خطیب نمازجمعه قزوین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص ارتجاع ابراز کرد: نشانه های ارتجاع چیست؟ ارتجاع به معنای بازگشت است هدف ما از انقلاب پیشرفت و حرکت به جلو است نه بازگشت به گذشته؛ اما برخی به دنبال سیطره رضاخانی و گسترش تفکر زورگویی دوران پهلوی در کشور هستند؛ که باید در دهان این افراد کوبید تا این اتفاق شوم در جامعه رخ ندهد.

وی اظهار کرد: ارتجاع در تاریخ سابقه ننگینی دارد و ارتجاع همانی بود که امام حسین(ع) را در کربلا به شهادت رساند، ارتجاع علی(ع) را خانه نشین کرد و حضرت زهرا(س) را به شهادت رساند و ائمه ما را به زندان انداخت.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه تفکر ارتجاعی فقط جنایت به دنبال دارد، بیان کرد: ارتجاع بازگشت به جاهلیت قبل از اسلام است؛ باید از تفکری که به دنبال گسترش ارتجاع در جامعه است وحشت داشت، البته این افراد در ظاهر سخنی از ارتجاع نمی گویند بلکه اتوکشیده و روشنفکرانه سخنانش را مطرح می کنند.

وی با اشاره به نمونه های ارتجاع در کشور افزود: ارتجاع در هر رنگ و شکلی ظهور کرد باید با بصیرت آن را شناخت، در تفکر ارتجاعی جای جلاد با مظلوم و مقتول عوض می شود، کاخ نشینان بر پابرهنگان مسلط می شوند.

عابدینی در ادامه ابراز کرد: اعتماد و اتکا به بیگانه به جای نگاه به درون و استعداد مردم نمونه دیگری از ارتجاع در کشور است، اگر پول های هنگفتی که اختلاس می شود در اختیار جوانان قرار بگیرد وضعیت تولید و اشتغال در کشور رونق می یابد.

این خطیب نمازجمعه اذعان کرد: امروز مسئولان کشور به جای حمایت از بخش کشاورزی و صنعت و رونق و هموار کردن وضعیت اشتغال، نگاهشان به دست بیگانگان است، این نگاه ننگ، ارتجاع است در صورتی که مومن ننگ ارتجاع را نمی پذیرد.

عابدینی بیان کرد: اشرافی گری و بی توجهی به سرنوشت مردم، سوءاستفاده از موقعیت شغلی و غارت بیت المال و به فراموشی سپردن آرمان های انقلاب نیز از علامت های دیگر ارتجاع است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه غارت زمین های هفت سنگان در قزوین درد و دل همه مردم استان است، عنوان کرد: این عده که به زمین خواری مشغولند نسبتی با دین و بیت المال ندارند و هرجا بتوانند قلم بزنند به نفع غارتگری خود سخت می گویند.

وی تصریح کرد: حرف ما این است که زمین های کشاورزی چرا به تعاونی مسکن فروخته شده است؟ هدف این است که این زمین های درجه یک کشاورزی به مسکن تبدیل شود در صورتی که این اقدام خلاف عرف، قانون و شرع است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: بسیاری از کشاورزان که در زمین های خود مشغول به کشاورزی هستند، می گویند ما می خواهیم به اندازه ۲۰ متر در زمین کشاورزی اتاقکی برای رفع خستگی خود ایجاد کنیم ولی اجازه نمی دهند؛ اما در همان اطراف در زمین های کشاورزی ساختمان دوطبقه ساخته می شود.

خطیب نمازجمعه قزوین ابراز کرد: اقداماتی که امروز در قالب زمین خواری هفت سنگان و برخی دیگر از زمین های کشاورزی صورت می گیرد فساد و خیانت است که عاقبت خوشی به دنبال ندارد؛ مبارزه با این مسائل آرمان های انقلابی ماست و نباید اجازه دهیم این آرمان ها به فراموشی سپرده شود.

وی اظهار کرد: زمانی که یک مدت حرفی از زمین خواری و مسئله هفت سنگان زده نمی شود این غارتگران به جای شرم و خجالت و بجای پاسخگویی به مطرح کنندگان این غارتگری حمله می کنند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: تربیون برای پاسخگویی و روشنگری غارتگران بیت المال و زمین خواری زمین های کشاورزی آماده است، لازم است به جای ادامه دادن به فساد، خیانت و ساخت و ساز بیایند و اسناد و مدارک خود را ارائه دهند.

وی به سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج اشاره و با تسلیت جانباختن تعدادی از هموطنانمان در این سانحه هوایی یادآور شد: برای درگذشتگان این سانحه علو درجات را از خداوند متعال خواستاریم و برای بازماندگان نیز صبر و اجر مسئلت داریم و از همه کسانی که پس از وقوع این حادثه در شرایط بسیار سختی تلاش کردند تقدیر می کنیم.

امام جمعه قزوین از حضور ارزشمند و پرشور مردم ولایت مدار در ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) قدردانی کرد و افزود: مردم در این ایام حضور پرشوری در استقبال از شهدای گمنامی که در استان تشییع و به خاک سپرده شدند؛ داشتند و از آن ها قدردانی می نماییم.

وی به جنایت های یکی از فرقه ای انحرافی در تهران نیز اشاره کرد و گفت: آن ها چند نفر از عزیزترین عزیزان ما را به شهادت رساندند که برای آن عزیزان علو درجات را از خداوند متعال خواهانیم و از خدا می خواهیم ریشه ظلم، نفاق، اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی را برکند و جامعه ما را پاک و مطهر گرداند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار