اصول قانون اساسی شوراهای اسلامی فراموش شده است/ شورا با تعریف زیرساخت‌های مناسب توانایی نظارت و بازرسی را دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56734
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۲۸
رئیس شورای شهر قزوین:
شاخص : رئیس شورای شهر قزوین گفت: هر بار که نزدیک انتخابات می‌شود اصول قانون اساسی در رابطه با شوراها زنده شده و بعدها دوباره به فراموشی سپرده می‌شود.

گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عباس ظاهری پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران جمعی استان قزوین به مناسبت روز شورا که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر قزوین برگزار شد با اشاره به تاکید امام خمینی(ره) در راستای تشکیل شورای اسلامی اظهار کرد: این نگاه امام(ره) تبدیل به ۷ اصل از اصول قانون اساسی شد و امروز این مباحث باید یادآوری شود.

وی افزود: در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۵۸ در حالی که کمتر از ۳ ماه از پیروزری انقلاب گذشته بود دستور تشکیل شورای اسلامی برای حل مشکلات شهر و روستا با کمک و همکاری مردم داده شد.

رئیس شورای شهر قزوین گفت: طبق قانون تشکیل شوراها تمامی امور باید با نظارت و بررسی شورای شهر و روستا باشد اما تاکنون این اتفاق به طور کامل رخ نداده است.

این مسئول افزود: هر بار که نزدیک انتخابات می‌شود اصول قانون اساسی در رابطه با شوراها زنده شده و بعدها دوباره به فراموشی سپرده می‌شود.

ظاهری تصریح کرد: اگر زیرساخت‌ها خوب تعریف شود شوراهای اسلامی توانایی انجام کارهای نظارتی و بررسی امور را دارند.

وی با اشاره به اولین اقدامی که شورای شهر بعد از انتخاب شهردار انجام می‌شود، عنوان کرد: از سال ۸۲ تدوین سیاست‌های کلی بودجه؛ در شورا انجام‌شده و خط و خطوط بودجه سال آینده ترسیم می‌شود و به شهرداری ابلاغ خواهد شد و شهرداری در قالب سیاست‌های کلی بودجه را می‎نوسید.

رئیس شورای شهر قزوین با اشاره به حل مشکلات و شنیدن گلایه‌های مردمی خاطرنشان کرد:در حال حاضر بررسی این مشکلات در چهار منطقه از شهر انجام می‌شود و در روزهای دوشنبه هر کدام از اعضای شورای شهر در یک منطقه حضور پیدا می‌کنند و این حضور به صورت چرخشی بوده و هر سه ماه یکبار اعضا تغییر پیدا می‌کنند.

این مسئول افزود: روزهای یکشنبه جلساتی جلسات شورای شهر با حضور افراد آشنا با مدیریت شهری برگزار می‌شود و مدیرکل‌های بازرسی، اطلاعات و شهرسازی، دادستان و معاون عمرانی استاندار نیز در این جلسات حضور داشته و تاکنون بیشاز ۷۰ مورد مسائل محوری در این جلسات بررسی شده و بیش از ۵۰ درصد موضوعات حل شده است و برخی موضوعات کلان به مرکز کشور انقال داده شده است.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار