ایران جانبی

» اطعام بیش از ۳میلیون نفر در ایام اربعین/ ۵۰۰هزار نفر زائر اسکان شدند
کد خبر: 199392
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین اعلام کرد
شاخص : رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین گفت: در مجموع بیش از ۳میلیون ۸۸هزار و ۳۲۲ وعده غذایی و بیش از ۴۹۵هزار و  758 نفر خواب اسکان توسط موکبداران استان قزوین ارائه شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حامد کبودوند در مراسم تجلیل از فعالان اربعین استان قزوین اظهار کرد: چند سال است که به همت و ابتکار آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، ستاد مردمی اربعین قزوین شکل گرفته که ستاد عتبات عالیات هم توانسته توفیق خدمت داشته باشد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی امسال نسبت به سال‌های دیگر مردانه پای کار آمدند اما خلق حماسه‌ای کم نظیر را از سوی مردم استان قزوین شاهد بودیم که قابل توصیف نیست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: در استان قزوین ۸۵موکب به ثبت رسید و ۴۵پروانه موکب‌داری صادر شد و از اردیبهشت ماه سال جاری پروانه‌های موکبداری و فعالیت ستاد اربعین آغاز و شش قرارگاه شامل قرارگاه ایران که متشکل از شهر قزوین، آوج، آبگرم و مرز مهران است، قرارگاه نجف، طریق‌الحسین، کربلا، مصیب و سامرا تاسیس شد.

این مسئول بیان کرد: بیش از پنج سرویس و خدمت مختلف از سوی موکب‌ها در حوزه اسکان، پذیرایی، پزشکی، فرهنگی و دسته عزاداری ارائه شد؛ تعهد استان قزوین برای ارائه خدمات به زائران اربعین از ۱۰ صفر تا ۲۱صفر بود اما این خدمات تا ۲۳ صفر ادامه داشت.

کبودوند ادامه داد: تعهد استان قزوین ارائه خدمات به ۲هزار نفر در نجف، ۲هزار تفر در کربلا و ۱۷هزار نفر در حرم طفلان مسلم(ع) بود اما آنچه که اتفاق افتاد و خدماتی که ارائه شد واقعا کم نظیر بود.

وی اضافه کرد: در مدت ۱۱ روزی که فعالیت‌های موکب‌های قزوین در داخل استان برقرار بود ۳۲۹ هزار و ۵۰۰ وعده غذایی توزیع کردیم و بیش از ۳هزار و ۱۵۰ نفر خواب را اسکان داشتیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: در شهر مقدس نجف ۳۲۸ هزار و ۹۰۰ وعده غذایی توزیع شده و بیش از ۶۰هزار و ۵۰۰ نفر خواب اسکان اتفاق افتاده و در طریق‌الحسین(ع) ۷۳۷ هزار وعده غذایی توزیع شده و ۵۴هزار و ۴۷۵نفر خواب اسکان شده و در کربلای معلی یک میلیون و ۲۳۷هزار و ۵۰۰ وعده غذایی توزیع شد و بیش از ۳۲۵هزار و ۹۳۰نفر اسکان داشتیم.

کبودوند ادامه داد: در حرم مطهر دو طفلان مسلم ۳۸۹هزار و ۴۲۲ وعده غذایی و ۴۳هزار و ۲۳۰ نفر شب اسکان داشتیم و در شهر مقدس سامرا ۶۶هزار وعده غذایی و بیش از ۵۱هزار نفر خواب اسکان ارائه شد.

این مسئول بیان کرد: در مجموع بیش از ۳میلیون ۸۸هزار و ۳۲۲ وعده غذایی و بیش از ۴۹۵هزار و  ۷۵۸ نفر خواب اسکان توسط موکبداران استان قزوین ارائه شد؛ همچنین نیم میلیون نفر را استان قزوین افتخار پذیرایی داشت.

وی یادآور شد: در کنار این کار بزرگ بیش از ۵هزار و ۶۰۰ زائر در قالب ویزیت پزشکی معاینه شدند و بیش از ۱۰۰ خدمات دندان پزشکی اتفاق افتاد و در مجموع قریب به ۹۰۰ میلیون تومان معادل خدمات پزشکی است که از سوی مواکب پزشکی ارائه خدمت شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین افزود: بیش از ۴۵ مبلغ فرهنگی در مواکب حضور دائمی داشتند و دو گروه سرود بیش از ۳۰بار اجرا در ایام اربعین داشتند و  نمایشگاه عکس اربعین در مجموعه موکب نجف با همکاری حوزه هنری برگزار شد؛ برای اولین بار موکب بین‌الملل توسط طلاب و دانشجویان استان قزوین در طریق‌الحسین راه‌اندازی شد.

کبودوند بیان کرد: در هفت موکب غرفه ویژه کودکان زائر و مهدکودک حسینی برقرار شد و بیش از ۱۲۰ ساعت برنامه فرهنگی در قالب خودرو فرهنگی شهید سیاهکالی مرادی ارائه برنامه‌های چندرسانه‌ای را دنبال کردند؛ در صداوسیما برای اولین بار پویش عکس موبایل اربعین را برگزار کرد که استقبال خوبی داشت.

این مسئول ابراز کرد: در مجموع بیش از ۵برابر تعهدات استان نیز خدمات ارائه شد و رشد کم سابقه در ثبت موکب‌ها نسبت به سال‌های گذشته داشتیم که به ثبت ۸۵موکب رسید و نشان می‌دهد که مردم استان همواره پای کار ابا‌عبدالله هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سیل ابتدای سال جاری موکبداران ما در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان بیش از ۵۰۰هزار وعده غذایی توزیع کردند و در فعالیت‌های اجتماعی مختلف می‌توان از مجموعه ارزشمند خادمین استفاده کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار